Ar bērniem
16.06.2017

Latviešu radīta galda spēle bērniem atzīta par vienu no labākajām pasaulē

Komentē
0

Šā gada 19. jūnijā tiks paziņoti pasaulē prestižākās galda spēļu balvas "Spiel des Jahres" ieguvēji bērnu spēļu kategorijā. Trīs nominantu vidū ir arī Latvijā radītā galda spēle "Ice Cool", ko izdevis "Brain Games" un ilustrējis mākslinieks Reinis Pētersons.

Latvijā radītā galda spēle "Ice Cool" šobrīd ir soļa attālumā no lielākās iespējamās atzinības, ko galda spēle var sasniegt: nominācija pasaulē prestižākajai galda spēļu balvai "Spiel des Jahres" ("Gada labākā spēle") kategorijā "Kinderspiel des Jahres" ("Gada labākā spēle bērniem"). Ikgadējās balvas nominanti tika nosaukti šā gada 22. maijā, savukārt uzvarētāji būs zināmi 19. jūnijā. Nominēti ir vien trīs kandidāti, līdz ar ko spēle "Ice Cool" jau ir ierindota šā gada trīs pasaulē labāko bērnu spēļu vidū.

"Ja mēs galda spēles salīdzinātu ar filmām, tad balva "Spiel des Jahres" nozīmes ziņā ir pielīdzināma ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars". Esam lepni, ka arī galda spēles var nest Latvijas vārdu pasaulē," saka Egils Grasmanis, "Brain Games" valdes priekšsēdētājs. 

Spēles ilustrators ir Latvijā zināmais mākslinieks Reinis Pētersons. Savukārt kā autors uz spēles vāka norādīts "Brian Gomez", kas patiesībā ir pseidonīms četru "Brain Games" darboņu komandai, kurā ietilpst Egils Grasmanis, Jānis Grunte, Edgars Zaķis un Reinis Butāns. Šobrīd viņi pošas ceļam uz Hamburgu, kur 19. jūnijā plkst. 11:30 pēc Latvijas laika sāksies apbalvošanas ceremonija, lai noskaidrotu uzvarētājus. Interesentiem būs iespēja sekot līdzi tiešraidei "Brain Games" feisbuka kontā.

Balvai var tikt izvirzītas spēles, kas izdotas Vācijā pēdējo 12 mēnešu laikā. Spēle "Ice Cool" ir radīta un izdota Latvijā, kur tās izdevējs ir "Brain Games", savukārt Vācijā to izdod un izplata "Brain Games" sadarbības partneris Vācijā "Amigo Spiele". Pateicoties ārvalstu partneriem, spēlei "Ice Cool" jau ir 15 starptautiski izdevumi, tā ir tulkota vairāk nekā 20 valodās un pieejama aptuveni 40 valstīs. Visā pasaulē ir pārdoti jau 100 000 spēles "Ice Cool" eksemplāru.

Pirmo reizi spēle tika prezentēta 2016. gada 3. jūnijā Lielbritānijas galda spēļu izstādē "UK Games Expo 2016", kur tā kļuva par vienu no ievērojamākajiem jauninājumiem un uzreiz ieguva balvu "UK Games Expo Award 2016" kā labākā bērnu galda spēle 2016. gadā. Gada laikā spēle ir ieguvusi vairāk nekā 10 starptautiskas balvas un nominācijas.

Spēles aizraujošākais elements ir veids, kā pingvīnu figūriņas tiek virzītas pa spēles laukumu, – spēlētāji var likt tām slīdēt, virpuļot, atsisties pret sienām un pat lēkt tām pāri. Spēlei ir arī unikāls laukuma izkārtojums 3D formātā, ko veido kastes, kas pēc spēles beigām sakārtojamas cita citā un kopā veido kompaktu iepakojumu vienā kastē. "Ice Cool" ir galda spēle 2–4 spēlētājiem no sešu gadu vecuma, un vienas izspēles vidējais laiks ir 30 minūtes. Katrā raundā viens no spēlētājiem ir pingvīnu ķērājs, kamēr pārējie pingvīni cenšas izspraukties cauri durvīm un noķert zivis. Uzvarētājs ir spēlētājs ar lielāko punktu skaitu uz zivju kartītēm. Vairāk informācijas par spēli pieejams šeit.

"Spiel des Jahres" mērķis ir apbalvot dizainā un kvalitātē izcilas spēles. Balva tika radīta 1978. gadā, savukārt nominācija "Kinderspiel des Jahres" tika ieviesta 1989. gadā. Vācija pārstāv vienu no lielākajām un senākajām galda spēļu industrijām, līdz ar to Vācijā radītā balva iemantojusi pasaules prestižākās balvas statusu.

"Brain Games" pirmsākumi meklējami 2004. gadā, kad trīs galda spēļu entuziasti apņēmās attīstīt galda spēļu kultūru Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. "Brain Games" sāka ar pasaulē populārās spēles "Katanas ieceļotāji" lokaliziēšanu un izplatīšanu un šobrīd jau ir lielākais galda spēļu izplatītājs Baltijas valstīs. 2014. gadā tika dibināta SIA "Brain Games Publishing", kas nodarbojas ar jaunu galda spēļu izstrādi un jau ir radījusi astoņas jaunas galda spēles, kuras šobrīd pieejamas vairāk nekā 40 valstīs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0