Ziņu arhīvs
17.08.2012

Karapetjans iegūst balvu kinofestivālā "Baltijas debijas"

Komentē
0

Filmas "Cilvēki tur" režisors Aiks Karapetjans atzīts par labāko režisoru Svetlogorskas filmu festivālā "Baltijas debijas", kas šogad jau devīto reizi notika Kaļiņingradas apgabalā Krievijā.

Šogad pirmo reizi konkursa programmā tika iekļautas arī Baltijas valstu filmas. Filmai "Cilvēki tur" šī ir pirmā balva, kā atzinība tika saņemta festivāla statuete, kura, kā izteicās festivāla ģenerālproducents Andrejs Mališevs, tiek izgatavota Maskavā un izmaksā $ 2000.

Festivālā piedalījās Aiks Karapetjans un filmas producents Roberts Vinovskis. Pēc filmas seansa ap režisoru pulcējās skatītāji. Daži pauda neapmierinātību, ka uzfilmējis banalitāti, citi slavēja par tēmas aktualitāti. Aiks Karapetjans uzklausīja un pateicās visiem par izteiktajiem viedokļiem.

Filma "Cilvēki tur", kas uzņemta 2011. gadā, ir stāsts par jaunu cilvēku vēlamo un esošo realitāti bezpersoniskā mikrorajona vidē, ikdienas zādzībām mijoties ar sapņiem par drošu nākotni. Galvenajās lomās ir Sanktpēterburgā strādājošie aktieri Iļja Ščerbakovs, Semjons Serzins un Mihails Razumovskis.

Kadrs no filmas "Cilvēki tur"

"Cilvēki tur" ir Aika Karapetjana pirmā pilnmetrāžas filma. Par diplomdarba filmu Latvijas Kultūras akadēmijā – īsfilmu "Riebums" – 2007. gadā viņam tika piešķirta nacionālā balva "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā īsfilma". Aiks Karapetjans 2011. gadā debitējis Latvijas Nacionālajā operā, iestudējot Džoakīno Rosīni operu "Seviļas bārddzinis", saņemot arī Nacionālo mūzikas balvu. Savu starptautisko pirmizrādi filma piedzīvoja jūlija sākumā Karlovi Vari Starptautiskajā filmu festivālā Čehijā – konkursa programmā "East of the West".

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0