Kārlis Vērpe
pirms 1 gada
cksz, par kuriem tieši vispārinājumiem tekstā ir runa? Vispār es kā reiz pieminu arī 'rasistus', 'ksenofobus' utt. kā vārdus, kurus šobrīd lieto līdzīgi. Arī 'šovinisti cūkas' minēti. Par ko iebildumi?

Godo
pirms 1 gada
No cilvēka, kurš nesen aizstāvējis disertāciju, gribētos dzirdēt ar faktiem pamatotus secinājumus, nevis šādas literāras pasāžas.
---
Te vien vēlējos uzrādīt vēl arvien diemžēl Latvijas sarunvalodās centrālu nereflektētu aizspriedumu producentu, kurš, nevar noliegt, visai ekstravagantā manierē atražo sen pagājuša laikmeta priekšstatus par sievietes psihofizioloģisko uzbūvi, no kuras tad "loģiskā" kārtā var atvedināt arī feministes rīcības slēpto motīvu analīzi.
---
Labprāt izlasītu, kas tie par "pagājušā gadsimta" priekšstatiem par sievietes psihofizioloģisko uzbūvi, un kā tad ir patiesībā (bez aizspriedumiem). Ja zinātniski, tad zinātniski, ja emocionāli, tad labāk publicēties Cehs.lv

Dead Bull
pirms 1 gada
Es kareivīgumu drīzāk piedēvētu antifeministēm Kārenai Stroganai (Karen Straughan aka Girl Writes What) vai Dženisai Fiamengo (Jannice Fiamengo). Savukārt feministes, vismaz šīs kustības pamānāmākā daļa, vienkārši ir niknas. Par argumentu, ka feminismi ir dažādi, pieminētā Strogana ir teikusi, ka tādā gadījumā diskutēt un kritizēt feminismu ir tas pats, kas cīnīties ar zobenu pret pirdienu. Proti, lai kādu arī kritiku pret feminismu nevērstu, "īstais feminisms", lūk, esot citāds – tāds "No true Scotsman" argumentācijas kļūdas paveids sanāk. "Īsto feminismu" labāk asociēt ar šīs kustības virzītajām sociālajām pārmaiņām, un tāds feminisms ir liekulīgs, divkosīgs aizvien untumaināku un dīvaināku uzskatu lobijs, kam ar ieviešu un vīriešu līdztiesību maz sakara. Ja tādas uz indivīdu brīvību vērstas otrā viļņa feministes kā Kamilla Palja (Camille Paglia) vai Kristīne Hoffa Sommersa (Christina Hoff Sommers) notiekošo sociālo norišu kritikas dēļ feminisma elites skatījumā ir iekļuvušas antifeministu kategorijā, jeb pēc pašu vārdiem kļuvušas par disidentēm, lai kā arī nevērtētu feminisma vēsturi, mūsdienās tas ir pārvērties par sociāli destruktīvu ideoloģiju.

dzimmijs13
pirms 1 gada
Pag, varbūt šoreiz atmiņa izspēlē nelabu joku, bet - vai tad savulaik Robertu Ķīli, kad viņš centās ieviest savu augstskolu reformu, tāpat nedēvēja par "kareivīgu"? Ja jā, tad "Raksta ievietošanas mērķis bija rosināt sarunu, vai šāds apzīmējums ir dzimumdiskriminējošs" - uzstādījums automātiski noņemts. Respektīvi, lai saņemtu apzīmējumu "kareivīgs" primārais ir darbība, nevis dzimums.

akmens
pirms 1 gada
Kas ir feministes? Es uzreiz skaidroju, ka cilvēkiem ir 4 genderu kodi - sieviete un vīrišķīgā sieviete. Par vīriešiem es nerunāju. Ja no tādas pozicijas tiktu iztirzāts feminisms, tad OK. Bet te ir runāšana par to, kas autoram ir tumša bilde.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies