Aktualitātes
14.07.2017

Jau šonedēļ Rīgā sāksies 3. Eiropas koru olimpiāde

Komentē
0

No 16. līdz 23. jūlijam ap 200 koru Rīgā sacentīsies 10 dažādas kategorijās, brīvdabas skatuves pieskandinās draudzības koncerti, dalībnieku gājiens, notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Ieskaņu koncerts "Pa zvaigžņu ceļu", kā arī paredzēti koncerti Rīgas Domā un īpaši pasākumi Arēnā Rīga.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 12 000 dziedātāju, pasaules līmeņa koru sacensībās noskaidrojot Eiropas čempiona titulu ieguvējus un sacenšoties par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 tituliem pasaules labāko koru konkurencē.

Vairums no gaidāmajiem koru olimpiādes pasākumiem ikvienam būs pieejami bez maksas, savukārt līdzās plašajam bezmaksas pasākumu klāstam būs īpaši veidotas koncertprogrammas.

20. jūlijā uz Arēnu Rīga aicināti gan lielie, gan mazie, lai redzētu multimediālu bērnu un jauniešu koru lielkoncertu "Tiltiem pāri", kas stāsta par atšķirīgām pasaulēm un tiltiem, kas vieno cilvēkus. Koncertā piedalīsies solisti Aminata un Daumants Kalniņš, dažādu valstu jauniešu kori, Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris un Kristapa Krievkalna grupa. Pirmatskaņojumu šajā lielkoncertā piedzīvos Ulda Marhilēviča un Guntara Rača īpaši koru olimpiādei sacerētais dziesmu cikls "Tiltiem pāri".

21. jūlija vakarā Arēnā Rīga dzims jauna tradīcija – Eirovīzijas starptautisko konkursu ģimenei pievienosies jauns televīzijas talantu konkurss "Eirovīzijas gada koris. Par konkursa uzvarētāja godu sacentīsies kori no deviņām valstīm: Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Slovēnijas, Ungārijas, Vācijas un Lielbritānijas (Velsas), katrs izpildot sešas minūtes garu programmu. Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, kurā Latviju pārstāvēs operdziedātāja Elīna Garanča.

Mūzikas gardēžus ieinteresēs latviešu un skandināvu laikmetīgās garīgas mūzikas koncerts "Ziemeļu gaisma", kas 18. jūnijā notiks Rīgas Domā. Garīgā mūzika izskanēs Rīgas Doma zēnu kora, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora, Erebrū kamerkora (Örebro chamber choir, Zviedrija), vokālās grupas "Nordic Voices" (Norvēģija) un ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Savukārt 21. jūlijā Rīgas Doms ieskanēsies varenā piecsimtbalsīgā daudznacionālā korī, kopdziedāšanas koncertā atskaņojot J. Haidna oratoriju "Pasaules radīšana".

Tiem, kam nebūs laika sekot koru konkursiem, bet ir vēlme sajust koru olimpiādes atmosfēru un čempionu koru dažādo skanējumu, ir vērts apmeklēt koru olimpiādes konkursu uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju 19. jūnijā un noslēguma koncertu 23. jūlijā Arēnā Rīga.

Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Pasākuma vienojošais moto: "Singing together brings nations together".

Koru olimpiādes pasākumus finansē Rīgas dome, organizē Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs un vācu kultūras organizācija "Interkultur".

Biļetes nopērkamas visās "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā. Vairāk informācijas šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0