Aktualitātes
10.01.2018

Iznākuši laikraksta "konTEKSTS" un žurnāla "Rīgas Laiks" janvāra numuri

Komentē
0

Literatūrai veltītā laikraksta "konTEKSTS" janvāra numurs veltīts prozai, savukārt "Rīgas Laika" jaunākajā laidienā lasāma intervija ar postpanku Viktoru Puzo-Buravkinu.

2017. gada decembrī notika kārtējie "Prozas lasījumi", tādēļ laikraksts "konTEKSTS" janvārī tiek izdots 20 lpp. apjomā un daudz laikraksta telpas veltītas tieši prozai un "Prozas lasījumu" dalībniekiem, proti, publicēti Gunta Bereļa, Svena Kuzmina un Evitas Hofmanes (debija) stāsti. Pirmpublicējumu piedzīvo Hildas Vīkas (1897–1963) romāna "Dobeles karalis" fragmenti. Savukārt atvērumā "Bērniem un pusaudžiem" Māris Rungulis piedāvā savu jaunāko veikumu "Zirgu Žanis". Dzejas sadaļā lasāmi Egila Plauža (1931–1987) dzejas pirmpublicējumi un Liepas Rūces debija dzejā. 2017. gadā A. Čaka balvu saņēma Silvija Radzobe, tādēļ likumsakarīgi, ka tieši ar šo zinātnieci par radošajām iecerēm un jau paveikto sarunājas Arno Jundze.

Gada nogale bija labs oriģinālliteratūras ražas laiks. Janvāra numurā publicētas recenzijas par Leona Brieža, Vika, Ērika Kūļa, Vilipsōna un Noras Ikstenas, Aivara Freimaņa, Baibas Zīles, Ineses Zanderes grāmatām. Protams, neizpaliek arī recenzijas un apskati par cittautu literatūru un literatūrzinātnes, valodniecības izdevumiem. Rubrikas "Saruna par tekstu" janvāra tēma ir bestsellers. Par dižpārdokļa fenomenu sarunājas Arno Jundze, Arvis Kolmanis un Imants Belogrīvs, bet viņus par to runāt izprovocēja Dena Brauna jaunākais romāns "Sākums" ("Kontinents").

Šajā numurā ir pienākusi kārtējā reize pagājuša gada izskaņā iesāktai rubrikai "Muzejā". Šoreiz laikraksts "konTEKSTS" viesojas R. Blaumaņa "Brakos", savukārt rubriku "Darbistabā" janvārī kūrē Pauls Bankovskis – viņš viesojas pie Arvja Vigula.  Par lasītprieku un literatūru rubrikā "Es lasu" dalās veterinārārste Māra Kacena.

Laikraksts "konTEKSTS" 2018. gadā turpina pilnveidoties un meklēt arvien labākus teksta telpas risinājumus. Paralēli vizuālajām pārmaiņām, respektējot lasītāju vēlmes, arī papīrs kļuvis rokām un ievietošanai somās patīkamāks. Par dažādām ķibelēm vislabāk runā karikatūras, tādēļ šogad tās būs biežs viesis arī laikrakstā "konTEKSTS".

LRS laikraksta "konTEKSTS" Nr. 1 (10) – 2018. gada janvāra numurs – nopērkams visos lielākajos grāmatnīcu tīklos. Cena: 2.00 EUR. Abonēšanā "Latvijas Pastā" laikraksta numurs pieejams par 1.50 EUR. Abonēšanas indekss vēl joprojām ir 2151.

Laikraksta izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Laikraksta sadarbības partneri: veikalu tīkli "Jānis Roze", "Zvaigzne ABC", "Jumava", "Globuss" un "Latvijas Grāmata", "Valters un Rapa", "NicePlace", galerija "Istaba". Informatīvi atbalsta "Radio NABA" un "Ubi Sunt".

“Sarkankrūtīši knābā maizīti ar šņabīti" – tā saucas akvarelis uz "Rīgas Laika" jaunā gada pirmā numura vāka. Akvareļa autors postpanks Viktors Puzo-Buravkins sarunā ar Uldi Tīronu atzīstas: “Mana dzīve ir tāds pats sausa sūda gabals kā visas pārējās šīs cilvēces dzīves. Vienīgais, ko esmu iemācījies, ir daudzmaz pareizi uzlāpīties."

“Drošības orgānu maisos" – Induļa Zālītes raksts par LPSR VDK aģentu vervēšanu un aģentūras aparāta dinamiku Aukstā kara gados.

“Mūsu tā sauktā inteliģence ir pilna ar cilvēkiem, kuriem ir vārda tiešā nozīmē aizbraucis jumts, jo viņiem nekad nenākas maksāt par savas rīcības sekām." Fragments no Nasīma Tāliba grāmatas “Skin in the Game" (“Ar savu ādu"), kura iznākšana ASV gaidāma šī gada sākumā.

Bitkoins – digitālais zelts vai rezerves valūta? Par labākas naudas meklējumiem stāstīts rakstā “Bitkoins ir ilūzija, kas var iekarot pasauli".

Arņa Rītupa saruna ar pareizticīgo garīdznieku Mihailu Mejersonu par evaņģēlijiem un kāpēc to ir četri.

Skats uz Kenediju dzimtas “ģimenes lāstu" caur sengrieķu traģēdiju prizmu Daniela Mendelsona rakstā “Dž. F. K., traģēdija, mīts".

“Būt sliktam skolotājam ir ļoti viegli, taču būt labam skolotājam arī ir iespējams." Ar Zviedrijas mūzikas dzīvo leģendu komponistu un pasniedzēju Svenu Dāvidu Sandstremu sarunājas Jānis Petraškevičs.

Rubrikā “Komentāri" Jānis Pleps par valsts pamatiem (skaidrojums bērniem), Agnese Irbe par ietverošu valodu ietverošā sabiedrībā, Nils Sakss-Konstantinovs par svētības došanu kā atbildību un Vents Vīnbergs par Latvijas vieduma ekspertiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0