Dzintars Sodums
 
Ziņu arhīvs
14.02.2017

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina pieteikšanos Dzintara Soduma balvai literatūrā

Komentē
0

Jau piekto  gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

Dzintara Soduma balvai var pieteikt grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2016. gada marta līdz 2017. gada martam. Grāmatas trijos eksemplāros jāiesniedz līdz 13. martam Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni pa epastu dace.jansone@ikskile.lv vai tālruņiem 65020893, mob. 29231470.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2017. gada 13. maijā plkst. 15:00 Ikšķiles tautas namā.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no latviešu kultūras izcilākajām personībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir likteņa dāvana.

Dzintara Soduma 2013. gadā Ikšķiles novads nodibināja 2013. gadā, turpmāk ik gadu maija mēnesī piešķirot balvu par novatorisku sniegumu latviešu literatūrā. Pirmo Soduma balvu 2013. gadā saņēma Jānis Rokpelnis, Egils Venters un Pēteris Draguns, 2014. gadā apabalvoti tika Andris Zeibots un Inga Ābele, 2015. gadā balvu ieguva Māris Bērziņš, savukārt pērn par labākajiem tika atzīti Nora Ikstena un Uldis Bērziņš.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0