Foto: Mārtiņš Sants
 
Ziņu arhīvs
15.02.2017

Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma dejas izrāde par iedomātu tikšanos ar Andri Nelsonu

Komentē
0

21. un 24. februārī plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī būs iespēja redzēt horeogrāfes Kristīnes Brīniņas monoizrādi "I am a really shy person" (tulk. "Es esmu ļoti kautrīgs cilvēks"), kurā dejas māksliniece dalās stāstā par iedomātu tikšanos ar izcilo latviešu diriģentu un nu jau divkārtējo "Grammy" balvas ieguvēju Andri Nelsonu.

Februārī Ģertrūdes ielas teātrī būs iespēja atkal redzēt 2016. gada 30. jūlijā Cīravā pirmizrādi piedzīvojošo Kristīnes Brīniņas monoizrādi "I am a really shy person", kuras tapšanu iedvesmojusi reiz nejauši atrastā videointervija ar Andri Nelsonu – pazīstamo latviešu diriģentu, kurš tikko, 12. februārī, jau otro reizi saņēmis prestižo "Grammy" balvu. Diriģenta atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara, dziļi iespaidoja horeogrāfi un pamudināja izveidot izrādi. Izrāde nav par karjeras panākumiem, bet gan par spēju būt ar atvērtu sirdi.

Uz skatuves Kristīne atveido fiktīvu notikumu par savu un Andra nejaušu satikšanos Bostonā. Tikšanās laikā diriģents atklāj horeogrāfei to, kas ir diriģēšana un cik liela nozīme ir orķestrim. Izrādē ar šīs fantāziju palīdzību Kristīne stāsta par dejas un diriģēšanas līdzībām, kur skatītājs ieņem orķestra lomu. Kā galveno izteiksmes līdzekli horeogrāfe izmanto diriģenta ķermeņa valodu un izteiktos vārdus, kas mijas ar viņas pašas ekspresiju un domām. "Lai gan pats Nelsons uzskata, ka diriģēšana nav deja, tomēr es savā izpratnē par dejas rašanās iemesliem un sekām redzu tiešas paralēles ar diriģēšanu. Vēl lielāka līdzība starp mums ir tajā, kā sevi izjūtam un kā tas mainās, kad uzkāpjam uz skatuves," stāsta horeogrāfe.

Izrādes notiks Ģertrūdes ielas teātrī, Rīgā, Ģetrūdes ielā 101a, 21. un 24. februārī plkst. 19.00. Biļetes pieejamas internetā www.git.lv, teātra kasē un galerijā "Istaba".

Izrāde "I am a really shy person" pasaules brīvdabas pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada jūlijā Cīravā, augustā piedalījās Starptautiskajā mūzikas festivālā "Laba daba" un projektā "Jauna deja jaunā vietā" Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", oktobrī divas reizes bija skatāma Ģertrūdes ielas teātrī, Rīgā.

Izrādes idejas autore, horeogrāfe un izpildītāja Krstīne Brīniņa, producents "Pigeon – Bridge’', līdzproducents – "Cita Abra". Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Vēlies atbalstīt interneta žurnāla Satori.lv darbību? Ziedo skaistākai nākotnei! Un sirdij silti!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0