Foto: Ēriks Božis
 
Aktualitātes
08.09.2017

Foto: "Survival Kit 9" aicina vērot pasauli no dabas skatpunkta

Komentē
0

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Baltijas vērienīgākā ikgadējā laikmetīgās mākslas notikuma "Survival Kit" rīkotājs, šogad aicina izkāpt no ierastās pasaules uzlūkošanas skatpunkta un paraudzīties uz pasauli no dabas perspektīvas.

No 8. septembra līdz 1. oktobrim izstāde un ar to saistītie notikumi – mākslinieku, teorētiķu un filozofu atvērtās lekcijas, filmu demonstrācijas, performances un lasījumi, ekskursijas izstādē, kā arī aizraujošas darbnīcas bērniem mākslinieku vadībā –norisināsies bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, Kronvalda bulvārī 4.

Vai, ieklausoties zināšanās, ko piedāvā citas dzīvas būtnes, iespējams atrast ilgspējīgas alternatīvas mūsdienu apstākļiem? No sēņu audzēšanas laboratorijām un gleznām, ko bez cilvēka pieskāriena zīmējis purvs un kukaiņi, līdz roņu balsīm tukšā kāpņutelpā un eksotisku putnu dziesmām ēkas ārpusē – ar starptautisku izstādi un plašu notikumu programmu šodien sākas "Survival Kit 9", kam dots nosaukums "Saiet ābolā * kokā * sēnē * ledājā * gliemežvākā * briedī * kanārijputniņā * sikspārnī". Par festivāla vietu kļuvusi bijusī LU Bioloģijas fakultāte, tā turpinot "Survival Kit" tradīciju izmantot Rīgas tukšās ēkas.

 

"Survival Kit 9" tēmas izvēli skaidro kuratori Solvita Krese, Inga Lāce un Jonatans Habibs Engkvists: "Mēs dzīvojam laikā, kurā pasaule tiek interpretēta, izmantojot populismu un konservatīvu nacionālismu un notiek neapdomīga dabas izmantošana, tāpēc "Survival Kit 9" būs vērsts uz jaunas pieredzes un maņu apzināšanu, uzsverot citus pasaules uztveres un mācīšanās veidus. Varbūt pienācis laiks kļūt par ābolu, aprikozi, roni, kukaini vai šļūdoni… īsāk sakot, attīstīt savas apslēptās spējas, sajūtas, kas vēl tikai gaida, kad mēs tās atklāsim: noskaņoties uz viļņa, kas ļauj uztvert augu savstarpējo saziņu, pavaicāt dzīvniekiem, ko viņi domā, un paraudzīties uz lietām no kristāla daudzšķautņainās laika perspektīvas."

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0