Foto: Daina Geidmane
 
Aktualitātes
19.09.2017

Foto: Dailes teātrī tapusi Aleksandra Morfora izrāde "Svinības"

Komentē
1

Dailes teātrī tapusi pirmā šīs sezonas izrāde – Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova traģikomēdija "Svinības", ko iestudējis bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 20. septembrī.

Līdz šim režisora Aleksandra Morfova Dailes teātrī iestudētās izrādes "Finita la comedia!" un "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu" pulcējušas plašu skatītāju loku. Jaunākā iestudējuma pamatā esošā luga "Svinības" tapusi pēc scenārija filmai "Festen" ("Svinības", 1998, režisors Tomass Vinterbergs), kura ir pirmā filma, kas radīta pēc dāņu kinorežisoru izstrādātā "Dogma 95" manifesta. Filmas scenārija adaptācijas autors ir Bo Hr. Hansens.

Izrādes darbība risinās lielas un bagātas ģimenes patriarha Helges dzimšanas dienā, kad visi radi, draugi un kolēģi ir ieradušies, lai godinātu šo īpašo cilvēku. Tiek teiktas daudzas un slavinošas runas. Un arī kāds no Helges dēliem izlemj, ka vairs nevar un negrib klusēt. Pagātne slēpj tumšus noslēpumus, kas met ēnu uz tik gaišo, patīkamo tagadni. Ir jānolaiž asinis, lai varētu brīvi elpot. Ģimenes trillerī farss mijas ar traģēdiju, emocijām virpuļojot no klusa nolieguma līdz šokējošam apstulbumam un atpakaļ līdz nevērīgai bezrūpībai. Svinību apreibumā tiek izcīnīta vētraina cīņa ar un par patiesību. 

Izrādē spēlēs aktieri Ģirts Ķesteris (Helge), Indra Briķe (Else, viņa sieva), Artūrs Skrastiņš (Kristians, Helges dēls), Rēzija Kalniņa (Helēne, Helges meita), Lauris Dzelzītis (Mikaēls, Helges dēls), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Mette, Mikaēla sieva), Kristīne Nevarauska (Pija, oficiante), Aminata Grieta Diarra (Umaima Gbatokai), Dainis Gaidelis (Helmuts, vakara vadītājs), Artis Robežnieks (Kims, šefpavārs), Lauris Subatnieks (Larss), Āris Rozentāls (Vectēvs), Lidija Pupure (Vecāmāte), Juris Bartkevičs (Leifs, Helges biznesa partneris), Ieva Florence (Leifa sieva), Mārtiņš Upenieks (Pouls, Leifa dēls), Lelde Dreimane (Mišela, oficiante) un Edijs Zalaks (Bents, Helges biznesa partneris), kā arī Rūta Hasnere, Annika Auziņa, Raivis Mediss (Oficianti). Piedalīsies arī mūziķu grupa. 

Radošajā komandā strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Artis Dzērve, mūzikas konsultants Juris Vaivods un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1