Aktualitātes
05.07.2017

Dzelzceļa muzejā norisināsies radošo nodarbību kurss bērniem

Komentē
0

Šī gada jūlijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā norisināsies radošo nodarbību kurss "Tikai uz priekšu!" bērniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem, kas brīvā un radošā atmosfērā ļaus iepazīties ar mūsdienu transporta pasauli, tās veidošanās procesiem un tehnisko pusi, uzzināt, kā tad mūsu pasaule "kustās uz priekšu". Bērns varēs attīstīt un pilnveidot savas zināšanās tādās sfērās kā vēsturē, zinātnē, tehnikā un drošībā.

Kurss "Tikai uz priekšu!" norisināsies četras dienas nedēļā no plkst. 9:00 līdz 15:00. Kursam iespējams pieteikties divos laikos – no 18. līdz 21. jūlijam un no 25. līdz 28. jūlijam. Nodarbības notiks Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā ar vairākiem izbraukumiem uz citiem tematiskiem muzejiem un vietām. Vienā grupā piedalīsies 10 bērni, plānotā cena no viena dalībnieka – 85 eiro.

Kursa programma

1. diena (18. jūlijā un 25. jūlijā). Viss sākās ar "riteni".

Tematiskā nodarbībā bērni varēs iepazīties ar transporta veidošanās procesa pašiem pirmsākumiem, kā arī ar velosipēdu attīstības vēsturi. Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā grupas dalībniekus sagaida aizraujošs izbrauciens ar rokas drezīnu. Vēlāk sekos izbraukums ar vilcienu līdz Saulkrastu velosipēdu muzejam, kur bērni iepazīsies jau konkrēti ar Latvijas velo industrijas vēsturi, kultūru un rūpniecību. Dienas noslēgumā grupas dalībniekus sagaida neliels brīvdabas pikniks daiļajos Saulkrastos un atgriešanās atpakaļ uz Dzelzceļa muzeju.

2. diena (19. jūlijā un 26. jūlijā). Tvaika un dzirksts varā.

Tematiskā nodarbība un ekskursija, kas norisināsies Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, cikla dalībniekiem piedāvās iespēju uzzināt par dzelzceļa transporta attīstības vēsturi. Dienas otrajā pusē būs pat iespēja izbraukt ar īstu šaursliežu vilcienu Baložu kūdras muzejdzelzceļā, kā arī apskatīt muzejdzelzceļa rīcībā esošo tehniku, noklausīties īsu stāstījumu par tās pielietojumu, uzzināt ko vairāk par dzelzceļa funkcionēšanu un mijiedarbību ar citiem transporta veidiem un iegūt ieskatu ritošā sastāva remonta un restaurācijas procesā.

3. diena (20. jūlijā un 27. jūlijā). Lai motori rūc!

Jau no paša rīta dalībniekus sagaida aizraujoša ekskursija Motormuzejā, kur bērniem būs iespēja iepazīties ar rūcošo spēkratu vēsturi Latvijas teritorijā, kas pasniegta caur dažādām multimediju aktivitātēm. Dienas turpinājumā bērni varēs piedalīties nodarbībā, kas veltīta automodelismam, tajā tiks dota iespēja apgūt dažādas praktiskas iemaņas gan metālapstrādē, gan elektromehānikā. Pēc vajadzīgo iemaņu apguves katrs dalībnieks izgatavos pats savu auto modeli un varēs izjust sacensību azartu.

4. diena (21. jūlijā un 28. jūlijā). Ar kājām gaisā.

Šajā dienā cikla dalībniekus sagaida ekskursija uz Rīgas lidostu, kur bērniem būs iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Vēlāk sekos Aviācijas muzeja apmeklējums, kur bērni varēs tuvumā aplūkot vēsturisko aviācijas tehniku. Dienas noslēgumā sekos grupas atgriešanās Dzelzceļa muzejā un noslēguma svinības ar kliņģera baudīšanu.

Pieteikties dalībai var līdz 17. jūlijam, rakstot uz darja.kovalova@ldz.lv vai zvanot pa tālruni 67232511.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0