Aktualitātes
14.11.2017

"Digital Freedom Festival" izsludina programmu

Komentē
0

Tehnoloģiju, jaunuzņēmumu (startup), politikas un dzīvesstila festivāls "Digital Freedom Festival", kas no 27.-28. novembrim notiks Rīgā, izsludina oficiālo programmu. Paplašinot festivāla vērienu, tas notiks uz 6 skatuvēm, pulcēs vairāk nekā 100 konferences runātāju no visas pasaules, lai diskutētu par jaunākajiem atklājumiem tehnoloģiju jomā un to ietekmi uz jaunuzņēmumiem, korporācijām, politiku un dzīvesstilu.

Galvenās festivāla tēmas būs mākslīgais intelekts, viedās pilsētas, kiberdrošība, zaļās tehnoloģijas, FinTech un digitālā detoksikācija jeb digital detox.

"Digital Freedom Festival" līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa: “Prieks, ka festivālā dalību apstiprinājuši jau 1000 dalībnieku no 25 pasaules valstīm, tai skaitā, vairāk nekā 100 startup kompānijas. Divās dienās ikviens varēs sajust “pasaules elpu” par jaunāko tehnoloģiju jomā. Mēģināsim aizsteigties notikumiem priekšā un diskutēsim, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt biznesu, valsti un, jā, arī personiskās dzīves kvalitātes latiņu pacelt nākamajā attīstības un uzrāviena līmenī, kā mums visiem kļūt ieguvējiem no tehnoloģiskās revolūcijas.”

LR Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Esmu gandarīts, ka Latvijā ir šāds vērienīgs tehnoloģijām veltīts pasākums kā "Digital Freedom Festival", jo tehnoloģijas ir valstu, pilsētu un ikviena indivīda rītdiena. Spēja attīstīt tehnoloģiju prasmes, veicināt startup uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, radīt sinerģiju starp jaunuzņēmumiem un korporācijām lielā mērā noteiks Latvijas konkurētspēju nākotnē. Kā mazai valstij mums ir iespēja būt dinamiskākiem, radošākiem un atvērtākiem jaunām idejām - tā ir iespēja, kas jāizmanto.”

Festivālu atklās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Uz festivāla galvenās skatuves ar runām uzstāsies pasaulē vadošās domnīcas "Singularity University" NASA izpētes centra Silīcija ielejā (ASV) dibinātāja Katrīna Mironuka (Kathryn Myronuk), NATO Kiberdrošības centra vadītāja Merle Maigre un inovāciju vadītājs uzņēmumā Brandwidth Dīns Džonsons (Dean Johnson) no Lielbritānijas, kurš interaktīvā prezentācijā demonstrēs trauslo robežu starp cilvēku un mašīnu. Tāpat uzaicinātie tehnoloģiju entuziasti diskutēs par pilsētu, morāles, komunikācijas nākotni.

"Lattelecom Open Stage" meklēs sadarbības iespējas starp jaunuzņēmumiem un korporācijām. Notiks diskusijas par mākslīgā intelekta nākotni, kur uzstāsies mākslīgā intelekta akceleratora "Rockstart" programmu direktors Marjels Kvekels (Marjel Quekel) no Nīderlandes un SIFR AB līdzdibinātājs un vadītājs Tāvs Tammiste (Taavi Tammiste) no Igaunijas. "Lattelecom" prezentēs arī Latvijas e-indeksu - valsts iestāžu un pašvaldību e-vides novērtējumu, kurā analizēts, cik aktīvi valsts iestādes un pašvaldības izmanto mūsdienu tehnoloģiju piedāvātos risinājumus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

"Norvic Investors Lounge" galvenā tēma būs finanšu tehnoloģijas, un tajā uzstāsies Eiropas Komisijas Startup un inovāciju daļas vadītājs Pēteris Zilgalvis un "Transferwise" attiecību vadītāja ar valsts institūcijām Flora Kolemana (Flora Coleman) no Lielbritānijas un daudzi citi, tai skaitā, blockchain un kriptovalūtas speciālisti.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras "Magnetic Latvia Business Center" varēs smelties iedvesmu no Latvijas veiksmīgajiem jaunuzņēmējiem.

"Green Innovation Lounge" notiks diskusijas par zaļajām tehnoloģijām un to spēju saglābt planētu.

Savukārt "Lifestyle Lounge" pievērsīsies dzīvesstila izmaiņām tehnoloģiju laikmetā, mākslas un tehnoloģiju sinerģijām modes un pārtikas nākotnei.

Festivāla ietvaros notiks arī 5 konkursi jaunuzņēmējiem (startup pitch), kurus rīkos pasaulē vadošais akcelerators "500 Startups" (ASV), mākslīgā intelekta akcelerators "Rockstart" (Nīderlande), Latvijas Biznesa enģeļu asociācija (LatBAN), Eiropas inovāciju iniciatīva "Climate- Kic" un projekts "EstLat Accelerate".

Pilna festivāla programma pieejama šeit.

"Digital Freedom Festival" ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28. novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Konferenci organizē "Digital Freedom Festival" domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija "Lejiņa & Šleiers".

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā.

Sekot jaunumiem iespējams arī "Digital Freedom Festival" feisbuka, tvitera un instagrama kontos (#DFFestival).

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0