Fragments no Aleksandra Frolova fotogrāfijas
 
Ziņu arhīvs
20.03.2017

Ar lekciju, fotoizstādi un filmu skati Rīgā sāksies eksperimentālā kino festivāls "Process"

Komentē
0

Trešdien, 22. martā, Rīgā sāksies starptautisks eksperimentālā kino festivāls "Process", kas veltīts analogajam kino.

Kā pirmo notikumu festivālā kinoteātrī "Kino Bize" būs iespēja apmeklēt festivāla direktores un analogo mediju mākslinieces Ievas Balodes lekciju "Eksperimentālais kino. No avangarda līdz mūsdienām". Turpat notiks arī festivāla pirmā kinoskate, kur filmu programmā "Atrasts attēls" varēs redzēt pasaules mūsdienu kino mākslinieku t.s. found footage filmas, kas veidotas no jau eksistējoša materiāla. Programmu ar īsu ievadrunu pieteiks tās kuratore Ieva Balode.

Festivāla tiks atklāts ar Evas Saukānes (Latvija) un Aleksandra Frolova (Grieķija/Krievija) analogās fotogrāfijas izstādi Kaņepes Kultūras centrā. Pēc tam ar performanci uzstāsies audiovizuālā māksliniece Waterflower (Latvija), kurā mūziku papildinās īpaši šim pasākumam aplikācijas tehnikā veidotas 35mm slaidu projekcijas.

Eva Saukāne

Savukārt ceturtdiena, 23. marts, būs veltīta Baltijas eksperimentālajam kino. Baltijas dienas ietvaros "Kino Bize" būs iespēja noskatīties Jāņa Putniņa un Signes Birkovas filmu "To atceras tikai vilcieni" (2016), kas veidota no Rīgas Kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros redzams vilciens, un kas īpašā autoru salikumā veido stāstu par Latvijas kino vēsturi, neatgriezeniskām pārmaiņām un cilvēka identitāti.

Turpat būs skatāma filmu programma "Baltijas eksperimentālais kino", kurā pārstāvēti gan šobrīd aktīvi, analogajās tehnikās strādājoši Baltijas autori, gan būs skatāmi arī senāk veidoti, maz izrādīti Jura Poškus, Arņa Rītupa un Haralda Elcera, Andra Priedīša, Viestura Graždanoviča darbi. Programmas ietvaros pirmizrādi piedzīvos Kates Krolles filma "Es gulēju tumsā". Pirms filmu programmas notiks tematiska diskusija ar Latvijas un Lietuvas kinomākslinieku piedalīšanos, kuru vadīs programmas kuratori Jānis Putniņš un Ieva Balode.

Kadrs no Kates Krolles filmas

Baltijas dienu noslēgs pirmais festivāla programmas "Process Expanded" pasākums Kaņepes Kultūras centrā. Tajā gaidāmas trīs Baltijas mākslinieku veidotas paplašinātā kino jeb expanded cinema performances, kurās kino filmu iespējams iepazīt kā dzīvu audiovizuālu priekšnesumu. Ar audiovizuālām performancēm uzstāsies lietuviešu analogo mediju mākslinieki Justas Žekonis un Vitautas Jozenas, Ieva Balode kopā ar dzejnieci un mūziķi Jeļenu Glazovu un latviešu eksperimentālā kinomāksliniece Signe Birkova kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu un mūziķu apvienību VSKB. Vakara noslēgumā vinila ierakstus spēlēs DJ Intervilnis.

Eksperimentālā kinofestivāls "Process" notiek Rīgā no 22. līdz 25. martam. Festivālu organizē "Baltic Analog Lab" sadarbībā ar "Kino Bize". Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome un Britu padome Latvijā.

Biļetes iepriekšpārdošanā interneta tirdzniecības vietnē "Bezrindas.lv". Vairāk informācijas festivāla mājaslapā un "Facebook" lapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0