Ar bērniem
31.07.2017

Ar Baltvilka dzejas iedvesmotu koncertprogrammu atklās Valmieras vasaras teātra festivālu

Komentē
1

Valmieras vasaras teātra festivālu, kas šogad veltīts ģimenēm, bērniem un jauniešiem un notiks no 4. līdz 6. augustam, atklās latviešu komponistu koncertprogramma "Vilki papardēs", kurā skanēs vairāk nekā 10 gadu laikā latviešu komponistu radītas dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzejoļiem.

Valmieras vasaras teātra festivāla atklāšana notiks šo piektdien, 4. augustā, plkst. 14:00, Hanzas laukumā. Muzikālajā programmā skanēs komponistu Ērika Ešenvalda, Georga Pelēča, Jēkaba Nīmaņa, Oskara Herliņa, Edgara Raginska un Kristapa Pētersona skaņdarbi, kā arī Jāņa Baltvilka dzeja. Tāpat koncertā piedalīsies klarnetists Jēkabs Nīmanis, akordeonists Artūrs Noviks, vijolniece Līga Pētersone un soliste Baiba Renerte. Ieeja koncertā bez maksas.

Festivālā pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi dažādās vietās pilsētvidē, paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes R. Blaumanis "Purva bridējs. Ciltskoks." pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, kā arī virkne bezmaksas pasākumu: brīvdabas kino vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu ("Riga IFF"), kas sāksies jau 3. augustā - dienu pirms festivāla oficiālās atklāšanas, būs pagalmu spēles kopā ar aktieri Rihardu Jakovelu, radoša vides atrakcija "Kas URDA?" sadarbībā ar "ZAAO", gastronomiskie piedzīvojumi un citas aktivitātes. Uz bērnu un jauniešu izrādēm biļetes tikai iepriekšpārdošanā, norises vietās tās iegādāties nevarēs.

Festivāla programmu šogad veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem "MindStuff", kas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas "Sõltumatu Tantsu Lava" horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters.

Režisors Kārlis Krūmiņš, kura veidoto pagalmu teātra izrādi "Nāc laukā!" pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan mazie, gan lielie skatītāji (to varēs noskatīties arī šogad), veidos vēl vienu jaundarbu – izrādi ar piedzīvojumiem mežā "Štābiņš". Lai nokļūtu norises vietā, skatītājiem būs jāpiedalās orientēšanās spēlē.

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi "Spēlēsim mājās", kas būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatpunkta, kā arī pētījums par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Režisore Inga Tropa Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorijā veidos izrādi "Ūdens", kas stāstīs par to, kā rodas migla, sniegs, negaiss vai vētra, kas notiek zemūdens pasaulē vai kā ūdens mijiedarbojas ar gaismu un mūziku.

Īpašs muzikāls ceļojums "Traktopera", kurā izrādes varoņi būs īsti traktori un cita būvniecības tehnika, taps Andra Kalnozola vadībā. Iestudējums, kas žanriski novietojas starp mūziklu un operas notikumu, ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesā, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas.

Lielā mēbeļu veikalā-angārā režisores Paulas Pļavnieces veidotajā izrādē "Kur pazudis Viktors Sapropelis?" divi jaunieši kopā ar dīvāniem, bufetēm un naktsskapīšiem meklēs atbildes uz dažādiem būtiskiem jautājumiem, piemēram, kāpēc cilvēki, stāvot uz vietas, saka: "Esmu iebraucis auzās".

Savukārt, jauniešiem no 12 gadu vecuma režisors Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem izrādē "Klubs" piedāvās iespēju uzzināt ‘’kā tur ir?’’. Kas vispār velk cilvēkus uz naktsklubiem, un ko tur dara? Iestudējuma laikā jaunieši un viņu vecāki varēs ieskatīties nevis caur atslēgas caurumu, bet gan kārtīgi izjust naktsklubu ainas.

Paralēli bērnu programmai notiks vēl kāda skatītāju gaidīta pirmizrāde – pagājušā gada festivāla ietvaros tapusī skaņas izrāde R.Blaumanis "Purva bridējs. Ciltskoks", ko veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Izrāde notiks Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties šeit.

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, tas tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, un saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu "Kilograms kultūras 2016" kategorijā "Gada pārsteigums".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1