Aktualitātes
30.11.2017

Aicina kļūt par Japānā izdotas latviešu pasakas grāmatas ilustratoru

Komentē
3

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2018. gada vasarā plāno izdot latviešu tautas pasakas "Vīrs guļ ziemas miegu" bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodās. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija. Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma arī šogad uzticēja izvēlēties Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Šī grāmata būs pēdējais, piektais, izdevums latviešu tautas pasaku sērijā, kas izdota Japānā.

Grāmatu sērijas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā, cieto vāku sējumā, krāsainajā drukā un 28 lappušu apjomā. Projekta īstenotājs – Seisa universitātes profesors Gendžiro Ito.

Latvijas grāmatu ilustratori, mākslinieki un ikviens interesents tiek aicināts dalībai konkursā, sagatavojot ilustrāciju minētās grāmatas vākam pasakai "Vīrs guļ ziemas miegu", kuras teksts pieejams šeit. Vērtēšanas komisijas izvēlētās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēta grāmatas ilustrēšana, izveidojot kopumā ap 20 ilustrāciju. Vāka ilustrāciju ar e-pasta sūtījumā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito – e-pasta adrese data@kamashun.co.jp. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2018. gada 20. janvāris. Izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2018. gada februāra beigām uz iesūtīto e-pasta adresi.

Grāmatas ilustrāciju autors tiks ielūgts uz Japānu, no Japānas puses nodrošinot ceļa un uzturēšanās izmaksas, kā arī saņems naudas balvu 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta idejas iniciatoram – Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

Izdevuma tapšanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība.

Līdz šim šajā grāmatu sērijā Japānā iznākušas četras latviešu pasakas — «Zvēri un abru taisītājs» ar Diānas Kaijakas ilustrācijām, «Par stirnu pārvērstā princese» ar Agneses Matisones ilustrācijām, «Koklētājs un vilks» ar Mika Čavarta ilustrācijām un «Eža kažociņš» ar Maijas Līdumas ilustrācijām.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama, sazinoties ar Higašikavas pilsētas domes starptautisko attiecību koordinatori Kristu Bogdanovu - e-pasts: bogdanova.krista@gmail.com, tālr.: +81 80-5834-8590.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
3