Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā (7)

 • akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 12:21

  Ja runa ir par pederastiju, tā tiek sodīta bargi. Pederastija ir nepilngadīgā zēna seksuāla izmantošana, pat ar viņa piekrišanu. Dabīgi, ka dara to pederasti. Autore lieto nepareizi medicīnisko terminu "pederastija", viņa domā par vīriešu homoseksuālismu. Manī rada izbrīnu tas, cik neprofesionāli tiek pasniegts tas, par ko autorei maz jēgas.

 • Circus Maximus > akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 19:18

  Izlasi uzmanīgāk. Rakstam ir pievienota norāde, ka autore ar šo terminu saprot tiesisku apzīmējumu, kurš bija iekļauts krimināllikumā. LPSR Kriminālkodeksā ar jēdzienu - pederastija - apzīmēja jebkura vecuma vīriešu anālu kopošanos. Par šo pašu darbību, ja tā veikta ar nepilngadīgo, bija īpaša, pastiprināta atbildība. T'ā bija noteikta LPSR KK 124.panta otrajā daļā. Bet pants likumā bija viens un ar virsrakstu - pederastija.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:39

  naacija,kura savu intelektuaalo speeku izmanto vine pederastijas popularizeeshanai, bet ne vienu pashu, pat vismazaako rakstu galinuju nav veltiijusi beernu nabadziibas prbleemai, kas ir milziiga , vismaz 40 procenti Latvijas beernu dziivo nabadziibaa , taada naacija ir godam pelniijusi izniiciibu.

  Nesen gjimenee skaitiijaam , cik ir preceejushies un cik ir beernu muusu studiju biedriem, shokeejosh fakts. Paskaitiet savu draugu videe , cik ir gjimenes ar beerniem.
  Kaa galvenais arguments tika mineeta nabadziiba, ka negrib beernus nolemt nabadziibai.

  Taa jau ir, kas gan ir needushi beerni saliidzinot ar gejiem un lezbieteem un kur nu veel transpersonaam , suuds,lai neteiktu speeciigak.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:44

  manaa sapratnee miljons reizhu aktualaaka ir teema par to,kas iisti ir beernu seksuaala izmantoshana, kaapeec pie mums arvien biezhaak paradaas gadiijumi,ka beerni seksuaali ir imantoti gadiem ilgi. Kas tiesiski un tiiri praktiski tiek dariits sho probleemu risinaashanaa.
  Notikums Liepaajaa uzdeva tik daudzus jautaajumus. Varu galvot ,ka redakcijaa ir jauni raksti par nabaga daudzcietuæshajiem gejiem, bet neviena par beerniem.

 • Edge  

  2015. gada 18. jūlijā, plkst. 12:02

  Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā.
  =================================================================================
  Vienu būtisku lietu - sabiedrības problēmu - parasti liberasti, šie "apspiesto un pazemoto" tiesību aizstāvji, aizmirst pieminēt:
  "HIV/AIDS gadījumi Latvijā tiek reģistrēti kopš 1987.gada. Pirmie HIV gadījumi Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, tika atklāti starp vīriešiem, kuri to bija ieguvuši homoseksuālu dzimumkontaktu rezultātā. "
  HIV infekcijas izplatība Latvijā
  http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids/

 • Laluka  

  2015. gada 21. jūlijā, plkst. 11:08

  Meercite, un kādēļ gan autorei jāraksta par bērnu tiesībām? Raksti pati, veido savu blogu utt. Neviens taču to neliedz! Pedofīlija vienmēr ir bijusi krimināli sodāma, cik man zināms. Kādēļ bērni un homoseksuāli orientēti cilvēki vispār jāliek vienos svara kausos! Labprātigs sekss 2 pieaugušu cilvēku starpā, manā skatījumā un pedofīļa darbības nav salīdzināmas. Ja kādreiz nebūtu homoseksuāļi soditi un vajāti, tad mūsdienās šādi raksti izpaliktu. Vairumam manu kursabiedru un klasesbiedru ir bērni, vienai radu ģimenei gaidāms jau trešais. Cilvēki vairojās un vairosies, gan jau dzims tie bērni, nesatraucies tik ļoti:)

 • berta kibicere  

  2015. gada 22. jūlijā, plkst. 11:59

  Kāds totalitārisma barbarisms "Padomju Savienībā tika praktizēta arī piespiedu ārstēšana no homoseksuālās orientācijas, ievietojot cilvēkus stingra režīma psihiatriskajās slimnīcās un izmantojot piespiedu ārstēšanas līdzekļus." Paldies I.Lipšai par pētījumu!

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Vīns ir nemitīgs pierādījums tam, ka Dievs mūs mīl un vēlas redzēt mūs laimīgus. 

  Bendžamins Franklins

Iesakām

 • 2015. gada 21. janvārī, plkst. 8:01

  Solvita Lazdiņa: Zelta liecības un mācīšanās (16)

  Pēdējā laikā atsevišķas izglītības iestādes izpaužas ar ļoti radošiem risinājumiem – skolēniem tiek pasniegtas dažādu krāsu papīra, piemēram, zelta un sudraba, liecības, kuru krāsa saistīta ar sekmju līmeni.

 • 2016. gada 2. februārī, plkst. 6:34

  Kārlis Krūmiņš: Mēs skatījāmies uz Andrievu Niedru

  Pagājušā gada decembrī "Dirty Deal Teatro" pirmizrādi piedzīvoja Valtera Sīļa izrāde "Andrievs Niedra", kurā galveno lomu tēlo izrādes dramaturgs Kārlis Krūmiņš.

 • 2014. gada 11. martā, plkst. 2:46

  Skaidrīte Lasmane: Paula Dāles uzskatu restaurācija

  Grāmata ierosina domāt par to, kā restaurējams latviešu filozofu devums, lai tie iederētos pastāvīgi mainīgajās "mūsdienās". Kuri no uzskatiem atstājami pagātnei, kuri pārņemami mūsdienu domājumā?

 • 2015. gada 7. maijā, plkst. 6:05

  Māris Zanders: Galvenais, lai nav kautiņu (10)

  Būsim atklāti, lielais kreņķis par 9. maiju ir tādēļ, ka runa ir par periodu, kas būtisks mums pašiem un par ko mums ir savs, atšķirīgs viedoklis.

 • 2013. gada 6. martā, plkst. 7:03

  Anna Dzintare: Minora skaņa (3)

  Viņa dejoja pati sev Un gaiši violetajiem Zīda aizkariem Viņa spēlēja viesības Mirušā gadsimtā Pirms viņš vēl bija pārnācis mājās Viņa klausījās zvirbuļos Otrpus logam tur ārpusē Kur diena garšoja kā lakrica Un rotaļājās Leduspuķēs Pirms vēl uzsniga sniegs.

 • 2014. gada 23. maijā, plkst. 0:05

  Dace Rukšāne: Ziemeļu gulbji

  Un tur jau viņi ir – simtiem un simtiem. Gulbji, pīles, zosis, briduļi un dzērves. Bet visvairāk ziemeļu gulbju. Jau sāk tumst. Viņas uzslej telti, salien maisos un, dzerot tēju, klausās, kā putnu tirgus pošas uz guļu.

 • 2013. gada 14. martā, plkst. 8:16

  Ingmārs Freimanis: Par homofobiju Krievijā (33)

  Asīriešu priesteri mēdza piekopt homoseksuālas prakses, un viņu tempļos darbojās kulta vīriešu prostitūtas, kas rituāla ietvaros stājās seksuālā kontaktā ar vīriešiem un savāca viņu sēklu.

 • 2015. gada 4. martā, plkst. 6:03

  Pauls Bankovskis: Drošības pēc (5)

  Protams, pasaulē mēdza notikt visādas šausmas. Jau bērnudārzā no audzinātājām bijām dzirdējuši, ka esot tāds melnais vīrs, kas noķerot, iebāžot koferī un nezināmā virzienā aiznesot bērnus.Kultūras Ministrija
vkkf