Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā (7)

 • akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 12:21

  Ja runa ir par pederastiju, tā tiek sodīta bargi. Pederastija ir nepilngadīgā zēna seksuāla izmantošana, pat ar viņa piekrišanu. Dabīgi, ka dara to pederasti. Autore lieto nepareizi medicīnisko terminu "pederastija", viņa domā par vīriešu homoseksuālismu. Manī rada izbrīnu tas, cik neprofesionāli tiek pasniegts tas, par ko autorei maz jēgas.

 • Circus Maximus > akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 19:18

  Izlasi uzmanīgāk. Rakstam ir pievienota norāde, ka autore ar šo terminu saprot tiesisku apzīmējumu, kurš bija iekļauts krimināllikumā. LPSR Kriminālkodeksā ar jēdzienu - pederastija - apzīmēja jebkura vecuma vīriešu anālu kopošanos. Par šo pašu darbību, ja tā veikta ar nepilngadīgo, bija īpaša, pastiprināta atbildība. T'ā bija noteikta LPSR KK 124.panta otrajā daļā. Bet pants likumā bija viens un ar virsrakstu - pederastija.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:39

  naacija,kura savu intelektuaalo speeku izmanto vine pederastijas popularizeeshanai, bet ne vienu pashu, pat vismazaako rakstu galinuju nav veltiijusi beernu nabadziibas prbleemai, kas ir milziiga , vismaz 40 procenti Latvijas beernu dziivo nabadziibaa , taada naacija ir godam pelniijusi izniiciibu.

  Nesen gjimenee skaitiijaam , cik ir preceejushies un cik ir beernu muusu studiju biedriem, shokeejosh fakts. Paskaitiet savu draugu videe , cik ir gjimenes ar beerniem.
  Kaa galvenais arguments tika mineeta nabadziiba, ka negrib beernus nolemt nabadziibai.

  Taa jau ir, kas gan ir needushi beerni saliidzinot ar gejiem un lezbieteem un kur nu veel transpersonaam , suuds,lai neteiktu speeciigak.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:44

  manaa sapratnee miljons reizhu aktualaaka ir teema par to,kas iisti ir beernu seksuaala izmantoshana, kaapeec pie mums arvien biezhaak paradaas gadiijumi,ka beerni seksuaali ir imantoti gadiem ilgi. Kas tiesiski un tiiri praktiski tiek dariits sho probleemu risinaashanaa.
  Notikums Liepaajaa uzdeva tik daudzus jautaajumus. Varu galvot ,ka redakcijaa ir jauni raksti par nabaga daudzcietuæshajiem gejiem, bet neviena par beerniem.

 • Edge  

  2015. gada 18. jūlijā, plkst. 12:02

  Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā.
  =================================================================================
  Vienu būtisku lietu - sabiedrības problēmu - parasti liberasti, šie "apspiesto un pazemoto" tiesību aizstāvji, aizmirst pieminēt:
  "HIV/AIDS gadījumi Latvijā tiek reģistrēti kopš 1987.gada. Pirmie HIV gadījumi Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, tika atklāti starp vīriešiem, kuri to bija ieguvuši homoseksuālu dzimumkontaktu rezultātā. "
  HIV infekcijas izplatība Latvijā
  http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids/

 • Laluka  

  2015. gada 21. jūlijā, plkst. 11:08

  Meercite, un kādēļ gan autorei jāraksta par bērnu tiesībām? Raksti pati, veido savu blogu utt. Neviens taču to neliedz! Pedofīlija vienmēr ir bijusi krimināli sodāma, cik man zināms. Kādēļ bērni un homoseksuāli orientēti cilvēki vispār jāliek vienos svara kausos! Labprātigs sekss 2 pieaugušu cilvēku starpā, manā skatījumā un pedofīļa darbības nav salīdzināmas. Ja kādreiz nebūtu homoseksuāļi soditi un vajāti, tad mūsdienās šādi raksti izpaliktu. Vairumam manu kursabiedru un klasesbiedru ir bērni, vienai radu ģimenei gaidāms jau trešais. Cilvēki vairojās un vairosies, gan jau dzims tie bērni, nesatraucies tik ļoti:)

 • berta kibicere  

  2015. gada 22. jūlijā, plkst. 11:59

  Kāds totalitārisma barbarisms "Padomju Savienībā tika praktizēta arī piespiedu ārstēšana no homoseksuālās orientācijas, ievietojot cilvēkus stingra režīma psihiatriskajās slimnīcās un izmantojot piespiedu ārstēšanas līdzekļus." Paldies I.Lipšai par pētījumu!

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Mūsu dzīves galvenais uzdevums ir palīdzēt citiem. Un, ja nevaram palīdzēt, vismaz nesāpināt tos.

  Dalailama

Iesakām

 • 2016. gada 21. novembrī, plkst. 6:02

  Māris Zanders: Sekulārā Eiropa – par ko mēs runājam? (3)

  Polijas plaši daudzinātais "pagrieziens pa labi" nav saistīts tikai ar konkrēta politiskā spēka – partijas "Likums un taisnīgums" – atrašanos pie varas.

 • 2013. gada 14. oktobrī, plkst. 7:10

  Katrīna Neiburga: Mani nogalinātu reklāmas aģentūrā (3)

  Sadarbībā ar projektu "Garā pupa" mēs turpinām sarunas ar cilvēkiem, kuru sasniegtais latviešu kultūrā varētu iedvesmot un mudināt vecākus pievērst vairāk uzmanības saviem bērniem – arī viņi noteikti ir talantīgi un spējīgi.

 • 2015. gada 17. septembrī, plkst. 6:09

  Baiba Petrenko: Nolemti dzīvei naidā

  Kāpēc dažādu ideoloģiju cēlākie lozungi pārtop asins izliešanā? Kāpēc reliģija sēj tik daudz naida? Kā cilvēks var ienīst otru tikai viņa izcelsmes, tautības dēļ?

 • 2014. gada 18. novembrī, plkst. 3:11

  Satori aptauja: Kam man vajadzīga Latvija? (5)

  Latvijas proklamēšanas gadadienā mēs aptaujājām dažādus cilvēkus, uzdodot viņiem vienu pavisam vienkāršu jautājumu – kam viņiem vajadzīga tāda valsts ar nosaukumu "Latvija"?

 • 2012. gada 7. septembrī, plkst. 8:09

  Daina Sirmā: Mēs tikai taustāmies pretim (7)

  Ar gadiem lielceļš aizvien dziļāk grimst zemē aizvien smagākas kravas rudens ūdeņos glūdā sagandē grunti kamolos krūtīs izdangā bedres - tavas tukšās acis man blakām grambās kā vagās iespraucas nezāļu dzīvelīgs metiens

 • 2012. gada 28. novembrī, plkst. 8:19

  Klinta Kalna: Bojupceļš (24)

  "Paklau, tēt, vai tik man nav pienācis laiks doties pasaulē laimi meklēt?" "Ej tak tu bojā!" tēvs attrauca neatskatoties, kā allaž, kad kāds gvelza muļķības. "Bojā?" dēls bija ieinteresēts, kur gan atrodas šī daudzdzirdētā vieta. "Tēt, atzīsties jel reiz, vai pats tur esi bijis?"

 • 2014. gada 23. jūlijā, plkst. 6:07

  Santa Remere: Mūks un šarlatāns

  Meks joprojām nepaguris stāv tajās anti-mākslas un nonkonformisma pozīcijās, kur piecdesmitajos un sešdesmitajos gados nostājās vesela savstarpēji atšķirīgu mākslinieku paaudze.

 • 2016. gada 12. maijā, plkst. 6:59

  Krista Burāne: Istabā kaka un pavasaris

  Šī izrāde ir viena no tām, kuru kā labu argumentu var piedāvāt valsts teātriem, kas, attaisnojoties ar milzīgajām izmaksām, iestudē izrādes bērniem un jauniešiem tikai reizi divos gados un pārsvarā lielajos spēles laukumos.Kultūras Ministrija
vkkf