Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā (7)

 • akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 12:21

  Ja runa ir par pederastiju, tā tiek sodīta bargi. Pederastija ir nepilngadīgā zēna seksuāla izmantošana, pat ar viņa piekrišanu. Dabīgi, ka dara to pederasti. Autore lieto nepareizi medicīnisko terminu "pederastija", viņa domā par vīriešu homoseksuālismu. Manī rada izbrīnu tas, cik neprofesionāli tiek pasniegts tas, par ko autorei maz jēgas.

 • Circus Maximus > akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 19:18

  Izlasi uzmanīgāk. Rakstam ir pievienota norāde, ka autore ar šo terminu saprot tiesisku apzīmējumu, kurš bija iekļauts krimināllikumā. LPSR Kriminālkodeksā ar jēdzienu - pederastija - apzīmēja jebkura vecuma vīriešu anālu kopošanos. Par šo pašu darbību, ja tā veikta ar nepilngadīgo, bija īpaša, pastiprināta atbildība. T'ā bija noteikta LPSR KK 124.panta otrajā daļā. Bet pants likumā bija viens un ar virsrakstu - pederastija.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:39

  naacija,kura savu intelektuaalo speeku izmanto vine pederastijas popularizeeshanai, bet ne vienu pashu, pat vismazaako rakstu galinuju nav veltiijusi beernu nabadziibas prbleemai, kas ir milziiga , vismaz 40 procenti Latvijas beernu dziivo nabadziibaa , taada naacija ir godam pelniijusi izniiciibu.

  Nesen gjimenee skaitiijaam , cik ir preceejushies un cik ir beernu muusu studiju biedriem, shokeejosh fakts. Paskaitiet savu draugu videe , cik ir gjimenes ar beerniem.
  Kaa galvenais arguments tika mineeta nabadziiba, ka negrib beernus nolemt nabadziibai.

  Taa jau ir, kas gan ir needushi beerni saliidzinot ar gejiem un lezbieteem un kur nu veel transpersonaam , suuds,lai neteiktu speeciigak.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:44

  manaa sapratnee miljons reizhu aktualaaka ir teema par to,kas iisti ir beernu seksuaala izmantoshana, kaapeec pie mums arvien biezhaak paradaas gadiijumi,ka beerni seksuaali ir imantoti gadiem ilgi. Kas tiesiski un tiiri praktiski tiek dariits sho probleemu risinaashanaa.
  Notikums Liepaajaa uzdeva tik daudzus jautaajumus. Varu galvot ,ka redakcijaa ir jauni raksti par nabaga daudzcietuæshajiem gejiem, bet neviena par beerniem.

 • Edge  

  2015. gada 18. jūlijā, plkst. 12:02

  Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā.
  =================================================================================
  Vienu būtisku lietu - sabiedrības problēmu - parasti liberasti, šie "apspiesto un pazemoto" tiesību aizstāvji, aizmirst pieminēt:
  "HIV/AIDS gadījumi Latvijā tiek reģistrēti kopš 1987.gada. Pirmie HIV gadījumi Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, tika atklāti starp vīriešiem, kuri to bija ieguvuši homoseksuālu dzimumkontaktu rezultātā. "
  HIV infekcijas izplatība Latvijā
  http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids/

 • Laluka  

  2015. gada 21. jūlijā, plkst. 11:08

  Meercite, un kādēļ gan autorei jāraksta par bērnu tiesībām? Raksti pati, veido savu blogu utt. Neviens taču to neliedz! Pedofīlija vienmēr ir bijusi krimināli sodāma, cik man zināms. Kādēļ bērni un homoseksuāli orientēti cilvēki vispār jāliek vienos svara kausos! Labprātigs sekss 2 pieaugušu cilvēku starpā, manā skatījumā un pedofīļa darbības nav salīdzināmas. Ja kādreiz nebūtu homoseksuāļi soditi un vajāti, tad mūsdienās šādi raksti izpaliktu. Vairumam manu kursabiedru un klasesbiedru ir bērni, vienai radu ģimenei gaidāms jau trešais. Cilvēki vairojās un vairosies, gan jau dzims tie bērni, nesatraucies tik ļoti:)

 • berta kibicere  

  2015. gada 22. jūlijā, plkst. 11:59

  Kāds totalitārisma barbarisms "Padomju Savienībā tika praktizēta arī piespiedu ārstēšana no homoseksuālās orientācijas, ievietojot cilvēkus stingra režīma psihiatriskajās slimnīcās un izmantojot piespiedu ārstēšanas līdzekļus." Paldies I.Lipšai par pētījumu!

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Laba izglītība nav tas, ko tu esi iemācījies, un pat ne tas, ko tu zini. Laba izglītība ir spēja atšķirt to, ko tu zini, no tā, ko tu nezini.

  Anatols Franss

Iesakām

 • 2012. gada 17. decembrī, plkst. 8:12

  Pēteris Draguns: Nacionālās idiotijas simboliskie pamati (29)

  Vidējais latvietis puzuros maģiju nesaskata, māju iekārto pēc fenšui, garīgos meklējumus izvērš, dodoties uz lekcijām "pie šivas", bet bezcerīgākās situācijās "uzliek baznīcā svecīti".

 • 2013. gada 5. martā, plkst. 7:03

  Dmitrijs Petrenko: Izlemt nav iespējams

  Pirmais, kas nāk prātā, ir Kirkegors ar savu "vai nu, vai nu". Ezītis visu laiku dzīvo starp to "vai nu, vai nu" – ko Kirkegors formulē kā estētisko un ētisko izvēli. Mani vairāk interesē ētiskā izvēle. Un Ezīti arī.

 • 2012. gada 15. februārī, plkst. 12:02

  Pauls Bankovskis: Vēl plašāka telpa (3)

  Līdz 18. martam izstāžu zālē Arsenāls skatāma mākslinieku Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna darbu izstāde „Pacieties”.

 • 2016. gada 13. oktobrī, plkst. 5:27

  Roberts Rasums: Uzticēties savam tuvākajam (4)

  Pamazām dzimst jauna praviešu paaudze, kura izmisīgi ģenerē idejas, lai (iespējams, neapzināti) kļūtu par tiem, kas gaišredzīgi būtu paredzējuši Eiropas likteni.

 • 2013. gada 13. decembrī, plkst. 8:12

  Andris Ogriņš: Dūmi (1)

  tev par patikšanu es novelku cimdus unikālos pirkstu nospiedumus miesu un uzskatu pārkārtotos kaulus gars nopurina nevajadzīgas rokas kad mirsi badā lūgsies mani un ēdīsi

 • 2012. gada 18. novembrī, plkst. 23:11

  Laura Kampenusa: Personīgi (4)

  Redziet, mums ir citas bagātības, tieši tās, kas man patīk daudz vairāk. Mēs neesam izaijāti, mums viss netiek iedots, mēs pat neuzdrošināmies visu pieprasīt. Paštaisītās dāvanas sajūsmina krietni spēcīgāk, un tā es redzu arī savu Latviju.

 • 2016. gada 10. jūnijā, plkst. 5:16

  Pauls Bankovskis: Pa Gregora Zamzas takām (1)

  Cilvēka un visu pārējo dzīvo būtņu attiecību vēstures pamatā ir bijusi nepārtraukta pārākuma robežas pārbīdīšana un modificēšana. Tas ir pārākums pār visām citām Dieva radībām, sievieti, protams, ieskaitot.

 • 2013. gada 14. oktobrī, plkst. 7:10

  Katrīna Neiburga: Mani nogalinātu reklāmas aģentūrā (3)

  Sadarbībā ar projektu "Garā pupa" mēs turpinām sarunas ar cilvēkiem, kuru sasniegtais latviešu kultūrā varētu iedvesmot un mudināt vecākus pievērst vairāk uzmanības saviem bērniem – arī viņi noteikti ir talantīgi un spējīgi.Kultūras Ministrija
vkkf