Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā (7)

 • akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 12:21

  Ja runa ir par pederastiju, tā tiek sodīta bargi. Pederastija ir nepilngadīgā zēna seksuāla izmantošana, pat ar viņa piekrišanu. Dabīgi, ka dara to pederasti. Autore lieto nepareizi medicīnisko terminu "pederastija", viņa domā par vīriešu homoseksuālismu. Manī rada izbrīnu tas, cik neprofesionāli tiek pasniegts tas, par ko autorei maz jēgas.

 • Circus Maximus > akmens  

  2015. gada 16. jūlijā, plkst. 19:18

  Izlasi uzmanīgāk. Rakstam ir pievienota norāde, ka autore ar šo terminu saprot tiesisku apzīmējumu, kurš bija iekļauts krimināllikumā. LPSR Kriminālkodeksā ar jēdzienu - pederastija - apzīmēja jebkura vecuma vīriešu anālu kopošanos. Par šo pašu darbību, ja tā veikta ar nepilngadīgo, bija īpaša, pastiprināta atbildība. T'ā bija noteikta LPSR KK 124.panta otrajā daļā. Bet pants likumā bija viens un ar virsrakstu - pederastija.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:39

  naacija,kura savu intelektuaalo speeku izmanto vine pederastijas popularizeeshanai, bet ne vienu pashu, pat vismazaako rakstu galinuju nav veltiijusi beernu nabadziibas prbleemai, kas ir milziiga , vismaz 40 procenti Latvijas beernu dziivo nabadziibaa , taada naacija ir godam pelniijusi izniiciibu.

  Nesen gjimenee skaitiijaam , cik ir preceejushies un cik ir beernu muusu studiju biedriem, shokeejosh fakts. Paskaitiet savu draugu videe , cik ir gjimenes ar beerniem.
  Kaa galvenais arguments tika mineeta nabadziiba, ka negrib beernus nolemt nabadziibai.

  Taa jau ir, kas gan ir needushi beerni saliidzinot ar gejiem un lezbieteem un kur nu veel transpersonaam , suuds,lai neteiktu speeciigak.

 • meerciite  

  2015. gada 17. jūlijā, plkst. 9:44

  manaa sapratnee miljons reizhu aktualaaka ir teema par to,kas iisti ir beernu seksuaala izmantoshana, kaapeec pie mums arvien biezhaak paradaas gadiijumi,ka beerni seksuaali ir imantoti gadiem ilgi. Kas tiesiski un tiiri praktiski tiek dariits sho probleemu risinaashanaa.
  Notikums Liepaajaa uzdeva tik daudzus jautaajumus. Varu galvot ,ka redakcijaa ir jauni raksti par nabaga daudzcietuæshajiem gejiem, bet neviena par beerniem.

 • Edge  

  2015. gada 18. jūlijā, plkst. 12:02

  Ineta Lipša: Bez tiesībām. Seksuālās minoritātes 20. gadsimta Latvijā.
  =================================================================================
  Vienu būtisku lietu - sabiedrības problēmu - parasti liberasti, šie "apspiesto un pazemoto" tiesību aizstāvji, aizmirst pieminēt:
  "HIV/AIDS gadījumi Latvijā tiek reģistrēti kopš 1987.gada. Pirmie HIV gadījumi Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, tika atklāti starp vīriešiem, kuri to bija ieguvuši homoseksuālu dzimumkontaktu rezultātā. "
  HIV infekcijas izplatība Latvijā
  http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids/

 • Laluka  

  2015. gada 21. jūlijā, plkst. 11:08

  Meercite, un kādēļ gan autorei jāraksta par bērnu tiesībām? Raksti pati, veido savu blogu utt. Neviens taču to neliedz! Pedofīlija vienmēr ir bijusi krimināli sodāma, cik man zināms. Kādēļ bērni un homoseksuāli orientēti cilvēki vispār jāliek vienos svara kausos! Labprātigs sekss 2 pieaugušu cilvēku starpā, manā skatījumā un pedofīļa darbības nav salīdzināmas. Ja kādreiz nebūtu homoseksuāļi soditi un vajāti, tad mūsdienās šādi raksti izpaliktu. Vairumam manu kursabiedru un klasesbiedru ir bērni, vienai radu ģimenei gaidāms jau trešais. Cilvēki vairojās un vairosies, gan jau dzims tie bērni, nesatraucies tik ļoti:)

 • berta kibicere  

  2015. gada 22. jūlijā, plkst. 11:59

  Kāds totalitārisma barbarisms "Padomju Savienībā tika praktizēta arī piespiedu ārstēšana no homoseksuālās orientācijas, ievietojot cilvēkus stingra režīma psihiatriskajās slimnīcās un izmantojot piespiedu ārstēšanas līdzekļus." Paldies I.Lipšai par pētījumu!

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Tas ir reāls murgs – kādu rītu pamosties un saprast, ka tavi klasesbiedri ir tie, kas šobrīd vada valsti.

  Kurts Vonnegūts

Iesakām

 • 2012. gada 24. septembrī, plkst. 8:09

  Ivars Ījabs: Tas, kā viņu, – voluntārisms (6)

  Rainiskais "latvijiešu" apzīmējums vairumam acīmredzot šķiet esam pretrunā ar "latviešiem" kā Egila Levita un Sarmītes Ēlertes "valstsnāciju", lai gan, loģiski ņemot, tur nekādas pretrunas nav un nevar būt.

 • 2017. gada 5. aprīlī, plkst. 5:50

  Pikaso: Es negribu dusmoties (2)

  Saruna par to, kas īsti ir reps, kādam tam jābūt un no kurienes tas atnāk.

 • 2016. gada 4. novembrī, plkst. 7:37

  Santa Remere: Par dziļiem ūdeņiem un sēkļiem (1)

  "Atceries, vasarā mēs bridām pa jūru, līdz tā kļuva dziļa gandrīz līdz zodam, un tev bija ļoti bail. Bet es teicu, lai turies pie rokas man vai tētim, kamēr mēs aiziesim līdz sēklim, kur atkal sajutīsi pamatu."

 • 2013. gada 5. jūnijā, plkst. 7:06

  Baiba Petrenko: Par sarunas nozīmi (1)

  Līdzīgi kā smēķēšanu vai kāri uz kokakolu, sekošanu līdzi slavenību kultūrai vienmēr esmu uzskatījusi par savu slikto ieradumu. Kā jau visi sliktie ieradumi, tas būtu jāiznīdē, bet vienmēr pietrūcis motivācijas.

 • 2014. gada 10. septembrī, plkst. 7:09

  Rišards Kriņickis: Kaķi un mākoņi (3)

  Tas ir tikai tukšums, kas atvēra durvis un vērtīgi nopētīja mūs katru, kas ne uz mirkli nepārtraucām savu žēlošanos.

 • 2017. gada 13. janvārī, plkst. 5:53

  Elizabete Lukšo: Plūdi (1)

  Stāsts, kas tapis "Satori" autoru vasaras nometnē un nolasīts Prozas lasījumos.

 • 2016. gada 13. oktobrī, plkst. 5:21

  Satori aptauja: Drīzumā gaidāmās grāmatas

  Lai noskaidrotu, ar kādām oriģinālliteratūras, tulkotām, bērnu un dzejas grāmatām varēsim pavadīt gada pēdējos mēnešus, "Satori" ir aptaujājis Latvijas izdevniecības un sagatavojis nelielu ieskatu to provizoriskajos plānos.

 • 2015. gada 6. janvārī, plkst. 6:01

  Diskusija: Vai laikmetīgajai mākslai ir vieta skolu programmās? (4)

  2014. gada 30. septembrī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LLMC) notika diskusija par laikmetīgo mākslu vispārizglītojošo skolu mācību saturā.