Ivars Neiders: Par brīvību nomirt (8)

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:07

  vecīt, 'palīdzība pašnāvības veikšanā' ir ļoti plaši, skat., piem, ask.fm gadījumus, utml. cilvēks, kas personu apzināti noved līdz pašnāvībai arī būtu raksturojams kā šāds palīgs. kur citkāt, saistībā ar citām personām, attiecīgā cilvēka dzīvību būtu iespējams glābt.

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:22

  redz, visas šīs problēmas attiecībā pret dzīvību un tās pašvērtību ir bieži vien valdošā mehānistiskā un deterministiskā pasaulskatījuma dēļ. starp citu, visas šīs 'tiesību', likumu un jurisdikcijas peripetijas arī spēlē šo pašu mehānistisko spēli. problēmas ir tieši nesalāgojamības dēļ, jo dzīvība ir lielāka par mehānismu

 • Dāvis Lācis  

  2014. gada 1. augustā, plkst. 1:56

  Farmācijai ir jāpiš no dzīvajiem naudu. Savādāk kā?

  Nav smieklīgi domāts. Tas ir bēdīgi.
  Tā ir bēdīga situācija.
  Farmācija saprot, ka tie divi mēneši "dzīves" dod daudz naudas.
  Ahuje**a daudz naudas.

 • akmens  

  2014. gada 12. augustā, plkst. 11:43

  Ar to eitanāziju tā, ka to izmanto savtīgos nolūkos. Bet dzīvība ir dabas untums, tā ir spēle, ko spēlē viens aktieris Anima Mundi. Ja tā nebūtu, kāda jēga būtu vēstures procesam? Ar kādām tiesībām anakonda apēstu pērtiķi, holēras vibrioni iedzītu kapā cilvēku? Ar indivīda nāvi uz Zemes nekas nemainās - Rietumu frontē bez pārmaiņām - atceraties?

 • runcisrenars  

  2015. gada 9. martā, plkst. 22:10

  ļoti labs raksts

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:13

  Ielieku pieejamu filmas linku http://www.dailymotion.com/video/xnu340_terry-pratchett-choosing-to-die_shortfilms

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:22

  Bet ārpus tā, ir tikai viens svarīgs jautājums, kas klasiski ietver arī abortus, smēķēšanu utml. Latviešu valodā ir iespēja pretnostatīt "dzīvi" un ''dzīvību'', kas ir lielisk (ok, angliski, tipa, būtu life versus livinig, bet ne ar tādu jaudu)i. Es, protams, uzskatu, ka pirmā ir svarīgāka un neiesaistos nekādos diskursos, vai aborts ir slepkavība, kad sākas dzīvība un tamlīdzīgi. Bet ar absolūti libertārisku pieeju saku, ka viss, kas notiek ar mūsu ķermeņiem ir tikai un vienīgi mūsu pašu darīšana, kamēr, kamēr vien mēs nekaitējam kādam citam (un tur nav pretruna). Līdzko mēs sākam pierediģēt brīvības saistīti ar valsts pastāvēšanas un uzturēšanas bonusiem, mēs to zaudējam absolūti. Izcils ir amerikāņu stand-up komiķis Dags Stenhoups (Doug Stanhope), kas vienlaicīgi, izmantojot humora ieročus, bet, konsekventi uzturot viedokli, pabeidz vienu skeču ar frāzi "Abortion is green". Turamies pie brīvības, draugi, nevis ierobežojumiem.

 • vecs dr  

  2016. gada 10. jūlijā, plkst. 15:53

  Būtu labāk nācis un palīdzējis slimnīcā grozīt un pamperus mainīt vai vismaz izvadāt pacientus, citādi māsiņām sen jau vairs nav spēka, tad būtu vismaz lielāks praktiskais labums, nevis šitā tukši rezonēt! Cik pats ir redzējis tos mirējus, lai varētu tā smalki rakstīt???????

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Mūsu dzīves galvenais uzdevums ir palīdzēt citiem. Un, ja nevaram palīdzēt, vismaz nesāpināt tos.

  Dalailama

Iesakām

 • 2017. gada 10. janvārī, plkst. 5:03

  Anna Žabicka: Kāpēc nedzirdam?

  Aktuāls komentārs par kopienas lomu vardarbības novēršanā.

 • 2013. gada 30. septembrī, plkst. 7:09

  Elza Leimane-Martinova: Nav netalantīgu cilvēku (1)

  Sadarbībā ar projektu "Garā pupa" mēs turpinām sarunas ar cilvēkiem, kuru sasniegtais latviešu kultūrā varētu iedvesmot un mudināt vecākus pievērst vairāk uzmanības saviem bērniem - arī viņi noteikti ir talantīgi un spējīgi.

 • 2014. gada 12. novembrī, plkst. 6:11

  Silvija Radzobe: Piedalies, bet uzmanies!

  "Šengenas zonas spožuma un posta" četras performances, veidoja ārzemju režisori: portugāliete Marsija Lanca, vācietis Julians Hecels, lietuvietis Vids Bareikis un islandiešu grupa "Kviss búmm bang".

 • 2016. gada 15. februārī, plkst. 6:05

  Māris Zanders: Logu dauzīšana un akmeņu mešana

  Kur ir tā robeža, kuru pilsonis, demonstrējot savu nepatiku pret valstī notiekošo, nedrīkst pārkāpt? Vai otrādi: kur ir tā robeža, kuru pārkāpjot valstij jārēķinās ar vardarbīgu pretošanos?

 • 2014. gada 15. septembrī, plkst. 15:32

  Tadeušs Dombrovskis: Visskoesnezinu (3)

  Nakts vilciens kā bobsleja kamanas nesas pa ziemas trasi, lejā, miega mēness spožuma zeltīta, dus bezvārda pilsētiņa, kurā es pirmoreiz pieskāros A. krūtīm, nebūdams īsti drošs, vai viņa tā nedabūs bērnu.

 • 2012. gada 5. decembrī, plkst. 6:57

  Dace Šteinberga: Divpadsmit kraukļi (24)

  Istabas vidū uz gara ozolkoka galda pretī vienādām gaļas bļodām sēdēja divpadsmit vienādi kraukļi. Satvēra gaļas gabalu knābī, pameta gaisā, atvēra knābi platāk un norija.

 • 2016. gada 31. maijā, plkst. 6:51

  Gunta Gaidamaviča: Tulkot vai netulkot, tāds ir jautājums

  Kāpēc Latvijā ir tik grūti atrast finansējumu Rūdolfa Blaumaņa lugas "Skroderdienas Silmačos" tulkojumam franču valodā?

 • 2014. gada 21. februārī, plkst. 7:02

  LaLiGaBa: Mūža balva Margaritai Stārastei

  Viņa spējusi radīt pati savu pasauli – saulainu, košu, pārsteigumu un briesmu pilnu, taču ārkārtīgi labu un drošu. Šajā pasaulē darbojas viens no galvenajiem likumiem – acis turēt plaši ieplestas, brīnīties par visu un vienmēr.Kultūras Ministrija
vkkf