Ivars Neiders: Par brīvību nomirt (8)

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:07

  vecīt, 'palīdzība pašnāvības veikšanā' ir ļoti plaši, skat., piem, ask.fm gadījumus, utml. cilvēks, kas personu apzināti noved līdz pašnāvībai arī būtu raksturojams kā šāds palīgs. kur citkāt, saistībā ar citām personām, attiecīgā cilvēka dzīvību būtu iespējams glābt.

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:22

  redz, visas šīs problēmas attiecībā pret dzīvību un tās pašvērtību ir bieži vien valdošā mehānistiskā un deterministiskā pasaulskatījuma dēļ. starp citu, visas šīs 'tiesību', likumu un jurisdikcijas peripetijas arī spēlē šo pašu mehānistisko spēli. problēmas ir tieši nesalāgojamības dēļ, jo dzīvība ir lielāka par mehānismu

 • Dāvis Lācis  

  2014. gada 1. augustā, plkst. 1:56

  Farmācijai ir jāpiš no dzīvajiem naudu. Savādāk kā?

  Nav smieklīgi domāts. Tas ir bēdīgi.
  Tā ir bēdīga situācija.
  Farmācija saprot, ka tie divi mēneši "dzīves" dod daudz naudas.
  Ahuje**a daudz naudas.

 • akmens  

  2014. gada 12. augustā, plkst. 11:43

  Ar to eitanāziju tā, ka to izmanto savtīgos nolūkos. Bet dzīvība ir dabas untums, tā ir spēle, ko spēlē viens aktieris Anima Mundi. Ja tā nebūtu, kāda jēga būtu vēstures procesam? Ar kādām tiesībām anakonda apēstu pērtiķi, holēras vibrioni iedzītu kapā cilvēku? Ar indivīda nāvi uz Zemes nekas nemainās - Rietumu frontē bez pārmaiņām - atceraties?

 • runcisrenars  

  2015. gada 9. martā, plkst. 22:10

  ļoti labs raksts

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:13

  Ielieku pieejamu filmas linku http://www.dailymotion.com/video/xnu340_terry-pratchett-choosing-to-die_shortfilms

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:22

  Bet ārpus tā, ir tikai viens svarīgs jautājums, kas klasiski ietver arī abortus, smēķēšanu utml. Latviešu valodā ir iespēja pretnostatīt "dzīvi" un ''dzīvību'', kas ir lielisk (ok, angliski, tipa, būtu life versus livinig, bet ne ar tādu jaudu)i. Es, protams, uzskatu, ka pirmā ir svarīgāka un neiesaistos nekādos diskursos, vai aborts ir slepkavība, kad sākas dzīvība un tamlīdzīgi. Bet ar absolūti libertārisku pieeju saku, ka viss, kas notiek ar mūsu ķermeņiem ir tikai un vienīgi mūsu pašu darīšana, kamēr, kamēr vien mēs nekaitējam kādam citam (un tur nav pretruna). Līdzko mēs sākam pierediģēt brīvības saistīti ar valsts pastāvēšanas un uzturēšanas bonusiem, mēs to zaudējam absolūti. Izcils ir amerikāņu stand-up komiķis Dags Stenhoups (Doug Stanhope), kas vienlaicīgi, izmantojot humora ieročus, bet, konsekventi uzturot viedokli, pabeidz vienu skeču ar frāzi "Abortion is green". Turamies pie brīvības, draugi, nevis ierobežojumiem.

 • vecs dr  

  2016. gada 10. jūlijā, plkst. 15:53

  Būtu labāk nācis un palīdzējis slimnīcā grozīt un pamperus mainīt vai vismaz izvadāt pacientus, citādi māsiņām sen jau vairs nav spēka, tad būtu vismaz lielāks praktiskais labums, nevis šitā tukši rezonēt! Cik pats ir redzējis tos mirējus, lai varētu tā smalki rakstīt???????

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Tas ir reāls murgs – kādu rītu pamosties un saprast, ka tavi klasesbiedri ir tie, kas šobrīd vada valsti.

  Kurts Vonnegūts

Iesakām

 • 2014. gada 6. oktobrī, plkst. 6:10

  Reinis Lazda: Lēns vējš no austrumiem (8)

  Var teikt, ka vēlēšanās ir uzvarējis politiskais spēks "Viņi visi ir nelieši, viss ir slikti". Tādēļ var tikai pozitīvi vērtēt to, ka ne ar ko neapmierinātie vēlētāji un laimes lāča gaidītāji ir palikuši mājās.

 • 2014. gada 17. februārī, plkst. 7:02

  Ivars Ījabs: Starpnieks un viņa bezdibenis (1)

  Mēs visi nākam no tradīcijas, kas saka: savtīgās intereses ir kaut kas nepareizs, tās ir pretrunā sabiedriskajam. Tā tas nav!

 • 2016. gada 12. septembrī, plkst. 6:20

  Pauls Bankovskis: Pasaules uzlabotāji

  Kaut kādā ziņā viss šis kopums atgādina kunstkameru, kurā savāktas nevis liecības par jau reiz bijušo, pieredzēto un zudībai lemto, bet gan dažādas pārdrošības pakāpes sapņi par to, kā viss vēl varētu būt.

 • 2016. gada 27. oktobrī, plkst. 17:38

  Ilmārs Šlāpins: Egoistiskā demokrātija (2)

  Man ir svarīgi, lai cilvēki Latvijā apzinātos nepieciešamību piedalīties nevalstisko organizāciju darbā. Šajā ziņā es esmu egoists.

 • 2014. gada 7. novembrī, plkst. 6:11

  Agrita Grīnvalde: Mēs esam putni

  tēt iedod man ceļamaizi pasaulē tumšā un aukstā melnu garozu ko grauzt visu mūžu zelēt kā putns notupšos uz pleca un druskas knābāšu no lūpu kaktiņiem

 • 2012. gada 6. decembrī, plkst. 0:18

  Rihards Bargais: Tenkas. Fragmenti (63)

  Piedzērušās meitenes iespundēja ledusskapī jauno dzejnieku krišjāni zeļģi, tas ledusskapī sēdēdams saēdās krabju salātus un, kad meitenes atvēra ledusskapja durvis, no tā izkāpa jaunais dzejnieks artis ostups.

 • 2013. gada 14. augustā, plkst. 9:08

  Zanda Jankovska: Videodzeja + kustīgie attēli = "Ūdensgabali" 2013

  Šogad aprit jau trīspadsmit gadi kopš brīža, kad sāka augļoties Jura Boiko, Līgas Miezītes un Dzintara Zilgalvja ideja par Starptautisko video un laikmetīgās mākslas festivālu "Ūdensgabali".

 • 2015. gada 25. septembrī, plkst. 12:09

  Andrejs Vīksna: Ar "Garo pupu" - no pazemes līdz debess dārziem

  Par galveno "Garās pupas" devumu uzskatāms tas, ka grāmata iekustina latviešu bērnu literatūras diezgan kluso vidi, kā arī paver iespēju iegūt regulāru, svaigu pārskatu par bērnu dzejas tendencēm un attīstību.