Ivars Neiders: Par brīvību nomirt (8)

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:07

  vecīt, 'palīdzība pašnāvības veikšanā' ir ļoti plaši, skat., piem, ask.fm gadījumus, utml. cilvēks, kas personu apzināti noved līdz pašnāvībai arī būtu raksturojams kā šāds palīgs. kur citkāt, saistībā ar citām personām, attiecīgā cilvēka dzīvību būtu iespējams glābt.

 • kuģis  

  2014. gada 31. jūlijā, plkst. 13:22

  redz, visas šīs problēmas attiecībā pret dzīvību un tās pašvērtību ir bieži vien valdošā mehānistiskā un deterministiskā pasaulskatījuma dēļ. starp citu, visas šīs 'tiesību', likumu un jurisdikcijas peripetijas arī spēlē šo pašu mehānistisko spēli. problēmas ir tieši nesalāgojamības dēļ, jo dzīvība ir lielāka par mehānismu

 • Dāvis Lācis  

  2014. gada 1. augustā, plkst. 1:56

  Farmācijai ir jāpiš no dzīvajiem naudu. Savādāk kā?

  Nav smieklīgi domāts. Tas ir bēdīgi.
  Tā ir bēdīga situācija.
  Farmācija saprot, ka tie divi mēneši "dzīves" dod daudz naudas.
  Ahuje**a daudz naudas.

 • akmens  

  2014. gada 12. augustā, plkst. 11:43

  Ar to eitanāziju tā, ka to izmanto savtīgos nolūkos. Bet dzīvība ir dabas untums, tā ir spēle, ko spēlē viens aktieris Anima Mundi. Ja tā nebūtu, kāda jēga būtu vēstures procesam? Ar kādām tiesībām anakonda apēstu pērtiķi, holēras vibrioni iedzītu kapā cilvēku? Ar indivīda nāvi uz Zemes nekas nemainās - Rietumu frontē bez pārmaiņām - atceraties?

 • runcisrenars  

  2015. gada 9. martā, plkst. 22:10

  ļoti labs raksts

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:13

  Ielieku pieejamu filmas linku http://www.dailymotion.com/video/xnu340_terry-pratchett-choosing-to-die_shortfilms

 • Hičenss  

  2016. gada 25. aprīlī, plkst. 19:22

  Bet ārpus tā, ir tikai viens svarīgs jautājums, kas klasiski ietver arī abortus, smēķēšanu utml. Latviešu valodā ir iespēja pretnostatīt "dzīvi" un ''dzīvību'', kas ir lielisk (ok, angliski, tipa, būtu life versus livinig, bet ne ar tādu jaudu)i. Es, protams, uzskatu, ka pirmā ir svarīgāka un neiesaistos nekādos diskursos, vai aborts ir slepkavība, kad sākas dzīvība un tamlīdzīgi. Bet ar absolūti libertārisku pieeju saku, ka viss, kas notiek ar mūsu ķermeņiem ir tikai un vienīgi mūsu pašu darīšana, kamēr, kamēr vien mēs nekaitējam kādam citam (un tur nav pretruna). Līdzko mēs sākam pierediģēt brīvības saistīti ar valsts pastāvēšanas un uzturēšanas bonusiem, mēs to zaudējam absolūti. Izcils ir amerikāņu stand-up komiķis Dags Stenhoups (Doug Stanhope), kas vienlaicīgi, izmantojot humora ieročus, bet, konsekventi uzturot viedokli, pabeidz vienu skeču ar frāzi "Abortion is green". Turamies pie brīvības, draugi, nevis ierobežojumiem.

 • vecs dr  

  2016. gada 10. jūlijā, plkst. 15:53

  Būtu labāk nācis un palīdzējis slimnīcā grozīt un pamperus mainīt vai vismaz izvadāt pacientus, citādi māsiņām sen jau vairs nav spēka, tad būtu vismaz lielāks praktiskais labums, nevis šitā tukši rezonēt! Cik pats ir redzējis tos mirējus, lai varētu tā smalki rakstīt???????

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Laba izglītība nav tas, ko tu esi iemācījies, un pat ne tas, ko tu zini. Laba izglītība ir spēja atšķirt to, ko tu zini, no tā, ko tu nezini.

  Anatols Franss

Iesakām

 • 2016. gada 5. decembrī, plkst. 4:57

  Māris Zanders: Ārstēt sirdi, nogriežot galvu (1)

  Panikā par daudz piesaukto "populisma uzvaras gājienu" politiskā elite riskē izdarīt kļūdainus secinājumus.

 • 2014. gada 18. septembrī, plkst. 6:09

  Genādijs Ostrovskis: Piespiest cilvēku domāt nav iespējams

  Pirmkārt, es ceru, ka tas būs smieklīgi. Un ceru, ka tas būs arī skumji. Bet galvenais, lai tas nebūtu apgrūtinoši. Es negribētu, lai skatītājs garlaikotos. Man nav tāda uzdevuma.

 • 2015. gada 7. janvārī, plkst. 6:01

  Ieva Rodiņa: Nošaut profesoru (2)

  Tāpat kā lugā, arī izrādē par kulmināciju kļūst brīdis, kad Vaņa apkopo to, kas vēl atlicis no drosmes un pašlepnuma, paņem rokās revolveri un raida divus revolvera šāvienus sava naida objekta virzienā.

 • 2013. gada 11. martā, plkst. 9:00

  Dāvids Zalāns: Par labāku demokrātiju Latvijā (4)

  Būtu loģiski cilvēkiem dot iespēju savu viedokli paust, nevis uzskatīt viņus par apātiskiem objektiem, kuri pamostas tikai reizi četros gados.

 • 2016. gada 21. oktobrī, plkst. 5:58

  E. F. Kuks: Mans dārzs

  tu man dod vīnogu ķekaru es tev sēkliņas
  uzsauc man dzērienu un es par tevi sarakstīšu tekstiņu
  es tev varu iedot ibumetīnu un pudeli ūdens ja ieteiksi filmu

 • 2014. gada 19. septembrī, plkst. 7:09

  Vilis Lācītis: Bukālā administrācija (2)

  Josta vaļā, man izdodas arī atvilkt rāvējslēdzēju un kaut kā pa gabaliņam vien novilkt smagās ādas bikses profesoram līdz ceļiem, atklājot zili balti strīpainas apakšbikses.

 • 2012. gada 5. oktobrī, plkst. 12:10

  Kristians Volfs: Mūzika ir tiešāka par runu (2)

  Lielākoties es klausos vecu mūziku. Es daudz klausos Bahu, Haidnu, gandrīz jebkuru klasisko mūziku. Arī renesanses mūziku. Šie puiši bija patiešām labi. No viņiem var daudz mācīties.

 • 2014. gada 11. septembrī, plkst. 9:09

  Ērika Bērziņa: Kaķis ar zaķa ausīm

  Vakarā bērni lūdza, lai parādu leļļu teātri, bet es piedāvāju palasīt grāmatu. Mazajam puikam vienīgais mērķis bija izraut grāmatu man no rokām, bet abi lielie bērni, klausoties priekšā lasīšanā, turpināja spēlēties, un brīžiem šķita, ka viņus stāstiņi diez ko neinteresē.Kultūras Ministrija
vkkf