Satori aptauja: Vasaras brīvlaika piedzīvojums (1)

 • Karmena Bankovska  

  2014. gada 16. jūlijā, plkst. 20:57

  Mani baisākie vasaras piedzīvojumi saistās ar nometnēm.
  Gan pionieru nometni Jūrmalā, kur bija jāsoļo un jāskaita "Solnce vozduh i voda, naši lučšije druzja... ut.t." Krieviski nepratu runāt, laikam tad vēl pat pioniere nebiju... Bērni un arī vadītājas runāja krieviski, taisīja no smiltīm un akmentiņiem kaut kādas zvaigznes būdiņu priekšā... Un jāēd visu bija ar alumīnija karotēm, tādām pa pusei saļodzītām un saspaidītām. Patīkamākais mirklis bija noslēguma ugunskurs. Gan tāpēc, ka tās bija beigas, gan tāpēc ka biju pilsētas bērns un ugunskurs likās kaut kas eksotiskāks.
  Otra nometne bija pionieru pils kora nometne Suntažos. Man bija neparasti, ka jādzīvo vienā istabā ar svešām meitenēm, nepratu ar viņām kontaktēt. Dīvaini likās, ka viņas par visu ko piesējās, piemēram, brīnījās un nicīgi aizrādīja, ka nedrīkstot lietot tādu tualetes papīru, kāds bija man līdzi (tajos laikos tualetēs papīra vispār nebija un man bija iedots līdzi, bet viņām, cik sapratu, vispār nebija). Tā nu brīvo laiku centos pavadīt vecākā brāļa un viņa drauga kompānijā. Gājām uz upi, kāpām kokos, ķērām zivtiņas... Bet atkal nebija labi, jo kad stājāmies uz līniju, meitenes mani saķēra aiz kleitas malas, rāva un sauca - Re kur tavs brūtgāns ! Kas beidzās ar skaļu šņirkstienu un kleitas svārku daļas atdalīšanos no augšdaļas.
  Bet pats briesmīgākais bija, kad mūsu meiteņu guļamistabā sāka smirdēt. Smirdēja arvien trakāk, kamēr es atradu smakas cēloni. Labi jau, ka meitenes to neredzēja. Zem gultas savā koferī biju noslēpusi litra burku, kurā glabāju mazās, upē saķertās zivtiņas. ūdenī protams, jo gribēju aizvest uz māju un ierīkot akvāriju...

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Ja gribat zināt manu viedokli, būt par jebkura dzimuma pārstāvi ir vienlīdz draņķīgi.

  Patija Smita

Iesakām

 • 2016. gada 25. jūlijā, plkst. 6:28

  Māris Zanders: "Vispārzināmās lietas" (2)

  Pakistānas sociālo tīklu zvaigzne Kandila Baloča, kurai bija 25 gadi, tika nogalināta savas ģimenes mājā Multanas pilsētā Pundžabas apgabalā. Nožņaugtās meitenes brālis lepojas ar veikto “goda slepkavību”.

 • 2013. gada 12. decembrī, plkst. 8:12

  Inga Tropa: Kā nosargāt baltumu sevī? (2)

  Sarunā Inga stāsta par savu jaunāko izrādi, gremdējas bērnības atmiņās un vairākas reizes intervijas laikā uzdod sev jautājumu: "Kā nosargāt sevī baltumu?"

 • 2015. gada 24. februārī, plkst. 6:02

  Ieva Rodiņa: Dzīve nav saulespuķu lauks

  Līdzās visai tiešai ironizēšanai par tādām tēmām kā reliģija, ģimene un nauda lugas autors arī rada precīzu priekšstatu par to, cik ļoti atšķirīgs ir vīrieša un sievietes pasaules skatījums.

 • 2016. gada 4. janvārī, plkst. 6:46

  Māris Zanders: Meklējot jaunu valodu (1)

  Atsakoties no "akmenī iecirsta" demokrātijas apraksta, mēs vienkārši respektējam konkrētās valsts kontekstu – sākot no vēstures nospieduma, beidzot ar ekonomisko stāvokli.

 • 2013. gada 27. decembrī, plkst. 7:02

  Anna Grabovska: Tūkstošreiz (9)

  Mana sirds ir kā nepārtraukts kardāns. Kā es vēl neesmu mirusi ar trieku? Tu visu padari maģiski vieglu, pie Taviem sāniem es varu būt. Man ir silti, un rudens lietavas neaizskalo prieku

 • 2013. gada 18. novembrī, plkst. 7:11

  Māra Zālīte: Pieci pirksti (fragments) (8)

  Valsts svētkos gribam uzdāvināt jums fragmentu no Māras Zālītes autobigrāfiskā romāna "Pieci pirksti", kas drīzumā iznāks apgādā "Mansards". Tajā stāstīts par piecgadīgas meitenes pārbraukšanu mājās no Sibīrijas.

 • 2014. gada 28. augustā, plkst. 7:08

  Satori diskusija: Priekšvēlēšanu piedāvājums kultūrai (6)

  Lai apspriestu politisko partiju piedāvājumu kultūras nozarē pirms 12. Saeimas vēlēšanām, mēs aicinājām uz diskusiju "Satori" virtuvē dažādu nozaru ekspertus.

 • 2014. gada 26. novembrī, plkst. 8:11

  Liene Brizga-Kalniņa: Dīvains stāsts par vārdā nepieminēto nāvi (1)

  Ap triju četru gadu vecumu bērniem parādās jautājums – ko nozīmē nomirt, kas notiek pēc nāves, kādā veidā cilvēki nomirst, kāpēc cilvēki mirst un vai tu, mamma, arī nomirsi? Un es arī nomiršu?Kultūras Ministrija
vkkf