Satori aptauja: Vasaras brīvlaika piedzīvojums (1)

 • Karmena Bankovska  

  2014. gada 16. jūlijā, plkst. 20:57

  Mani baisākie vasaras piedzīvojumi saistās ar nometnēm.
  Gan pionieru nometni Jūrmalā, kur bija jāsoļo un jāskaita "Solnce vozduh i voda, naši lučšije druzja... ut.t." Krieviski nepratu runāt, laikam tad vēl pat pioniere nebiju... Bērni un arī vadītājas runāja krieviski, taisīja no smiltīm un akmentiņiem kaut kādas zvaigznes būdiņu priekšā... Un jāēd visu bija ar alumīnija karotēm, tādām pa pusei saļodzītām un saspaidītām. Patīkamākais mirklis bija noslēguma ugunskurs. Gan tāpēc, ka tās bija beigas, gan tāpēc ka biju pilsētas bērns un ugunskurs likās kaut kas eksotiskāks.
  Otra nometne bija pionieru pils kora nometne Suntažos. Man bija neparasti, ka jādzīvo vienā istabā ar svešām meitenēm, nepratu ar viņām kontaktēt. Dīvaini likās, ka viņas par visu ko piesējās, piemēram, brīnījās un nicīgi aizrādīja, ka nedrīkstot lietot tādu tualetes papīru, kāds bija man līdzi (tajos laikos tualetēs papīra vispār nebija un man bija iedots līdzi, bet viņām, cik sapratu, vispār nebija). Tā nu brīvo laiku centos pavadīt vecākā brāļa un viņa drauga kompānijā. Gājām uz upi, kāpām kokos, ķērām zivtiņas... Bet atkal nebija labi, jo kad stājāmies uz līniju, meitenes mani saķēra aiz kleitas malas, rāva un sauca - Re kur tavs brūtgāns ! Kas beidzās ar skaļu šņirkstienu un kleitas svārku daļas atdalīšanos no augšdaļas.
  Bet pats briesmīgākais bija, kad mūsu meiteņu guļamistabā sāka smirdēt. Smirdēja arvien trakāk, kamēr es atradu smakas cēloni. Labi jau, ka meitenes to neredzēja. Zem gultas savā koferī biju noslēpusi litra burku, kurā glabāju mazās, upē saķertās zivtiņas. ūdenī protams, jo gribēju aizvest uz māju un ierīkot akvāriju...

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Mūsu dzīves galvenais uzdevums ir palīdzēt citiem. Un, ja nevaram palīdzēt, vismaz nesāpināt tos.

  Dalailama

Iesakām

 • 2015. gada 13. jūlijā, plkst. 6:07

  Ivars Ījabs: Veterāna pārdomas (7)

  Šodienas skolēni ir tie, uz kuriem pēc gadiem desmit vai divdesmit balstīsies Dziesmusvētku tradīcija – un būtu labi, ja viņiem šie svētki jau no bērna kājas nesaistītos ar fizisku diskomfortu, pārpūli, dirnēšanu un ģībšanu.

 • 2014. gada 6. novembrī, plkst. 6:11

  Bliksa Bārgelds: No popmūzikas es nekad neko neesmu guvis

  Saruna ar grupas "Einstürzende Neubauten" solistu par jauno albumu "Lament", Pirmā Pasaules kara gūstekņu nometnēs veiktajiem ierakstiem un mūziku, kas ietekmējusi viņu pusaudža gados.

 • 2012. gada 2. martā, plkst. 8:30

  Marta Krivade: Jo vecāks palieku, jo grūtāk dzīvot (26)

  Recenzija par Aika Karapetjana filmu "Cilvēki/Tur".

 • 2014. gada 31. oktobrī, plkst. 6:10

  Santa Remere: Uzdevums "Ceļš"

  Ar sarakstu es varētu pastāstīt par ceļu, to neaprakstot. Uzskaitīt lietas ir gandrīz kā pierādīt, ka tās faktiski eksistē. Mans saraksts būtu patiess ceļa atainojums, jo nosauktās lietas runātu pašas par sevi.

 • 2015. gada 9. oktobrī, plkst. 6:10

  Kreile .: Kā redzi, bēgu

  Mana miera iela kartē nekad nebūs atrodama, un nebūs nolasāmas koordinātas manam satiksmes un sabiedrības neskartajam kontinentam

 • 2015. gada 6. novembrī, plkst. 5:49

  Vilis Lācītis: Rozīte (3)

  Īstam darbarūķim brīvdienām ir divi varianti. Pirmais ir tad, kad darba nav. Otrs variants gadās tad, kad sēdi objektā, uz sitiena padarāmais viss izdarīts un tu tupa gaidi, kad atvedīs materiālus.

 • 2013. gada 23. septembrī, plkst. 7:09

  Kaspars Kļaviņš: Latviešu stereotipiskais pagātnes redzējums (16)

  700 gadu verdzības pasaka neapšaubāmi ir latviešu stereotipu virsotne. No mūsdienu viedokļa būtu labi šo kritiku neizturošo mītu ignorēt, ja vien tas atkal un atkal neuzpeldētu publiskā telpā.

 • 2016. gada 30. martā, plkst. 5:56

  Satori diskusija: Vai mākslai cilvēks ir jāaudzina?

  Diskusijā piedalījās mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis, tēlnieks Aigars Bikše, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente Signe Mežinska, mākslas kuratore Inga Šteimane, dzejniece Inga Gaile un mākslas zinātniece Aiga Dzalbe.Kultūras Ministrija
vkkf