Pauls Bankovskis: Pat zaļajai vārnai skaidrs (13)

 • bruja  

  2014. gada 7. jūlijā, plkst. 15:18

  Nu bet tad - kādēļ, kādēļ - netiek pieprasīts finansējums kūlas dedzināšanas projektiem???

 • rigasol  

  2014. gada 7. jūlijā, plkst. 19:00

  Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu šobrīd. Kas to objektīvi var novērtēt - cik daudz dedzināt ? Vai tas atkarīgs no finansējuma apjoma ? Kāpēc vispirms neinformē Latvijas iedzīvotājus par šādiem projektiem ? Starp citu, daudz mūsu zemes no nabadzīgiem iedzīvotājiem ir nopirkuši ārzemnieki un dara tur, ko grib.

 • 2014  

  2014. gada 7. jūlijā, plkst. 20:24

  Balsojam par GNP saglabaassanu, un padodam linku talaak.

  http://manabalss.lv/gaujas-nacionala-parka-saglabasana-no-dedzinasanas/show

 • dzimmijs13  

  2014. gada 8. jūlijā, plkst. 18:23

  Labi, bet - tādā gadījumā, lai mēs būtu konsekventi, "zaļā gaisma" tad būtu jādod arī pavasaru kūlas dedzināšanai - jo arī kūlas dedzinātājiem ir tie tieši paši argumenti, kas šajā gadījumā meža dedzinātājiem. TVNetā viens no šās ieceres aizstāvjiem apgalvoja ka šī Gaujas senlejas nekādā gadījumā neesot "kūlas dedzināšana", jo lūk, pēc atmiņas, kūlas dedzināšana pļavas biotopus noplicinot, un kūlas dedzināšana esot bīstama. Par bīstamību - tas taču tikai "tehnikas jautājums", par noplicināšanu - zinu vienu konkrētu pļavu, pat drīzāk uzbērumu, kuru katru pavasari nezin kāds nodedzina. Bet jau pēc mēneša tur vienmēr ļoti daudz gaiļpiešu, tagad arī kaut kādas dažādu krāsu pļavu puķītes. Iznāk principa tāda pati daudzveidība, kādu sola mežu dedzinātāji.
  Te negribu attaisnot kūlas dedzinātājus (pats to nekad nedarītu, nedrīkstu iznīcināt neskaitāmās dzīvās būtnes), bet te runa par principu - ar kādām tiesībām tad mēs ķersim "kūlistus", ja viņi veic to pašu, ko "zinātnieki"? Principā to pašu.

 • lidotajs > bruja. dzimmijs13  

  2014. gada 8. jūlijā, plkst. 23:14

  Pļavas nav šo platumu grādu dabīgais biotops. Kas jums liek domāt ka pļavu ugunsgrēki ir nepieciešami?

 • dzimmijs13  

  2014. gada 9. jūlijā, plkst. 17:50

  lidotajs > bruja. - neapgalvoju ka kūlas dedzināšana ir nepieciešama! Gribēju norādīt uz loģisko pretrunu, kāda rodas ja mēs aizliedzam dedzināt kūlu, bet atļaujam dedzināt pamežu. Īpaši ņemot vērā, ka mūsu mežkopības politika (apaļkoku eksports) drīz mūs visus būs novedusi savdabīgā "pameža" situācijā...

 • Anda Ikauniece  

  2014. gada 9. jūlijā, plkst. 18:44

  Paldies par rakstu! Visiecienītākais salīdzinājums ir ar kūlas dedzināšanu, lai gan korektāk būtu mežu kontrolēto dedzināšanu salīdzināt ar piekrastes pļavu noganīšanu, lai tās neaizaugtu un saglabātos biotops. Prom no antropocentrisma mums vēl tāls ceļš ejams, vien 40 gadus atpakaļ Z. Spura grāmatā "Latvijas daba" varēja noskaidrot, kuri ir kaitīgie dzīvie radījumi un kuri - derīgie…

 • Pauls Bankovskis > dzimmijs13  

  2014. gada 9. jūlijā, plkst. 19:55

  Salīdzinājums akurāt nav loģisks. Kā jau norādīja "lidotajs", pļavas (un tātad to degšana) nav mūsu platuma grādiem dabiski raksturīgas. Pārsvarā tās jau ir tādas vai citādas "dedzināšanas" (ar to saprotot visādas cilvēku aktivitātes - līdumu līšana, pļaušana, ganīšana u.tml.) rezultāts. Atšķirībā no, piemēram, stepēm, kur par kūlas degšanas/dedzināšanas "dabiskumu" varbūt ir vērts diskutēt.

 • Ernests Skaistkalns  

  2014. gada 9. jūlijā, plkst. 20:32

  Paldies Paul!
  Pirmajā brīdī bijos, ka viss respekts pret Jums zudīs - kārtējais mākslinieks, bez jebkādas izpratnes un iedziļināšanās glābs mežus, putniņus un kukainīšus utt. Biju ļoti patīkami pārsteigts. Liels paldies par iedziļināšanos un citu informēšanu!
  NRA, man šķiet, ir populisma un pasūtījumu laikraksts, tādēļ par ļoti vienpusīga viedokļa atspoguļošanu vispār nebūtu jābrīnās.
  Šajā gadījumā ir arī liekulīga atieksme pret zinātniekiem - tauta viņus ciena un godā, bet netic, ka viņi zina ko dara. Minētajā NRA rakstā šis projekts arī nodēvēts par naudas "izkāšanas" projektu, kas atkal ir gaužām netaisni pret zinātniekiem, kuru Latvijā tāpat ir maz.
  Dzimijs13 - Latvijā apaļkoku ekspors ir mazāks nekā imports. Zāģbaļķu eksports faktiski nav, jo tie ir deficīts tepat. Skujukoku zāģbaļķus Latvijā importē pat no Norvēģijas, nemaz nerunājot par tuvākajiem kaimiņiem. Tas, ko Tu ostā redzi ir papīrmalka, kuru mēs paši nevaram pārstrādāt.

 • dzimmijs13  

  2014. gada 10. jūlijā, plkst. 7:22

  Teiksim tā, pats uzstādījums "tas ir mūsu biotops, tas atkal svešs biotops" manuprāt tomēr ir vairāk kā nosacīts. Nez kāpēc mēs par "mūsu" uzskatām vien īsa laika posmā esošo vidi, divas trīs paaudzes iepriekš - protams, tā cilvēces ierastā kultūrvēsturiskā atmiņa, bet tad kāpēc mums būtu nepieciešamas tādas nozares kā arheoloģija, paleontoloģija, u.t.t., ja ne tāpēc, lai mēs spētu paplašināt "vēsturiskās kultūrvides" atmiņu? Tā mums tagad zināms, ka "mūsu" nebūt nav bijis tikai tā, kā to stāstījusi vecmāmiņa, bet "mūsu vide" nepārtraukti mainās.
  Piemēram, mamuti ēzdami un kakājot veidoja tundras ganību zāli, bez mamutiem tundrā visu pārņem sūnas, maiji apstādot džungļus veicināja sausumu reģionā, Klasiskajā laikmeta Jukatāna bija pilnīgi savādāka kā šodien, u.t.t. Tas ir pilnīgi neizbēgami, katra mūsu sīkākā kustība ietekmē, un rezultātā veido vidi. Dabiskā ainava ir tikai visu iesaistīto mijiedarbību rezultāts.
  Tātad, ja jau apgalvojam, ka pļavas nav šo platumu grādu dabīgais biotops, bet cilvēka darbības veidoti (protams, tas tā arī ir), tad mežs pēc dedzināšanas vienalga nebūs "dabīgs" - vien atbilstošs mūsu priekšstatiem par to, kas dabīgs - lai man piedod iesaistītie zinātnieki, bet neticu ka iespējams kādai cilvēku grupai, lai cik izglītotai un zinošai, iespējams paredzēt visus iespējamos mijiedarbību faktorus, lai panāktu ko tādu, ko varētu nosaukt par "dabiskai videi" maksimāli atbilstošu. Mūsu apziņas priekšstatos - jā. Bet neiespējami dabūt "dabīgu".

 • dzimmijs13  

  2014. gada 10. jūlijā, plkst. 7:32

  Tātad, kur "sāls"? Mēs vienalga nepārtraukti iznīcinām neskaitāmas dzīvās būtnes, neizbēgami. Arguments pret "kūlu" - tieši dzīvo būtņu iznīcināšana (noplicināšana izvērtējama, bīstamība - tehniski atrisināma). Un vasaras vidū dedzināt pamežu... Tas pie neizbēgamās iznīcināšanas mēs vienkārši piesummējam apzinātu iznīcināšanu - tāpēc, lai veidotu vidi, kas dabīga atbilstoši mūsu uzskatiem. Bet ja viss dzīvais veido vidi, tad kāpēc mūsu pasargātais uzreiz ir nedabīgs?
  Tātad, iznāk ka galvenā atšķirība starp "kūlistu" un zinātnieku meža dedzinātāju ir diploma trūkums pirmajam.
  Skaistkalna kungs - ar šodienu biju domājis pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laika posmu. Būdams celtnieks, pēdējos dažos gados esmu saskāries ar kvalitatīvu materiālu trūkumu (eh, deviņpadsmitā klētī desmitmetrīgas sijas 27x30... tagad tādas neiespējami).

 • Solveiga Strauberga  

  2014. gada 15. jūlijā, plkst. 14:04

  Dedzinātājiem ir savi argumenti, bet mums arī ir. Un lūdzu paskatīsimies uz mūsu zemi globāli. https://www.youtube.com/watch?v=vpTHi7O66pI#t=39

 • Пчела Обыкновенная  

  2017. gada 17. februārī, plkst. 15:55

  Finansējums uzņēmumiem! Piesaisti nauda uzņēmuma kapitāldaļās un palielini peļņu! Laiks attīstīties! Vairāk https://www.cityfinances.lv/finansejums-uznemumiem/

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Vīns ir nemitīgs pierādījums tam, ka Dievs mūs mīl un vēlas redzēt mūs laimīgus. 

  Bendžamins Franklins

Iesakām

 • 2013. gada 5. novembrī, plkst. 7:04

  Ivars Ījabs: Malējās zinātnes (4)

  Tas Vjačeslavs Dombrovskis, kurš pirms gadiem trim skaļi sodījās par augstākās izglītības kvalitāti un iestājās par starptautiski recenzētām publikācijām, un ministrs Vjačeslavs Dombrovskis ir divas pavisam dažādas personas.

 • 2014. gada 2. oktobrī, plkst. 1:10

  Sergejs Lozņica: Sauksim melus par meliem (2)

  Tad, kad jūs esat iemācījies domāt, ir grūti aizmirst, ka jums piemīt šī spēja. Kad jūs esat sajutuši, ka paši esat atbildīgi par savu likteni, ir grūti no jauna kļūt par vergu.

 • 2013. gada 8. februārī, plkst. 8:02

  Anna Auziņa: Litānijas Nāvei (4)

  Viens no jautājumiem, ko gribas uzdot par jauno krājumu, ir – kāpēc autoram, kurš spējis sarakstīt "Indi" un kuram arī "Tumšajā stundā" sastopami nevainojami meistarīgi liriski dzejoļi, daļā no jaunā krājuma ir nepieciešams šķietamais kičs?

 • 2014. gada 2. septembrī, plkst. 6:09

  Oskars Kaulēns: Vienas bērnības perimetrs (1)

  Par spīti tālaika sabiedrībā mākslīgi kultivētiem aizspriedumiem, mēs bijām cieši integrēta, multikulturāla jauniešu kompānija, kur par savējiem tika saukti gan latvieši, gan krievi.

 • 2013. gada 10. septembrī, plkst. 7:04

  Milans Dobričičs: Robotu planēta un citi dzejoļi (1)

  Aklais - radīts lai strādātu tumsā bojājumu dēļ izmests gaismā stipriem papēžiem roka trīsreiz pagarināta ar lielu pirkstu galā lai taustītos.

 • 2013. gada 15. februārī, plkst. 1:17

  Andris Ogriņš: Mans draugs raksta romānu (30)

  Es, drūmi tērgādams, raku dobes, lai kaut ko iestādītu. Neskatoties uz manu ikgadējo centību, ziemās mēs allaž ciešam badu. Bet šis apsēdās lotosa pozā un mēģināja iesakņoties, un būtu jau izdevies, ja mana lāpsta svaigās saknītes nenocirstu.

 • 2012. gada 10. aprīlī, plkst. 8:04

  Jānis Taurens: Ha, ha... Vocek (1)

  Teodors Adorno par Bīhnera nepabeigto lugu "Voiceks" rakstīja, ka tā "lepni pacēlās pāri visai vācu makulatūrai, ko bija aprobējis 19. gadsimts".

 • 2016. gada 28. jūlijā, plkst. 6:44

  Ingmārs Freimanis: Padodieties – vai arī jūs gaida karš (1)

  Biju jau pamatīgi noguris no pieredzes punktu vākšanas, lai sasniegtu piekto līmeni, un tad, kad redzēju, kā notiek dueļi, man zuda motivācija turpināt spēli. Sapratu, ka spēle nav domāta man, un kopš tās reizes vairs neesmu to spēlējis.Kultūras Ministrija
vkkf