Lorēna Monseina Roudsa: Melnģīmji Latvijā (11)

 • Anda Baklane 1  

  2014. gada 13. martā, plkst. 10:51

  Liels paldies par interesanto rakstu!

  Protams, grūti bērnu dārzā sniegt ne-stereotipiskas zināšanas, jo jebkurā gadījumā redzējums būs ļoti vienkāršots. Taču jāpiekrīt, ka bērnu dārzu priekšnesumi mēdz būt satriecoši bezgaumīgi, truli, pat piedauzīgi. Kāda izlaiduma priekšnesmu laikā es knapi turējos, lai nerautu savu acuraugu laukā no dejas.

 • Guntis Kārkliņš  

  2014. gada 13. martā, plkst. 12:01

  ... BET vai tieši šis mītu un dažādās vēsturiskās atmiņas kopums nav tas kas kādu kultūru padara atšķirīgu no citām? Ja vides aizsardzībā galvenais ir saglabāt sugu daudzveidību tad sociālajā un kultūras jomā globalizācijas iespaidā mēs redzam tieši pretējo.

 • Anda Baklane 1 > Guntis Kārkliņš  

  2014. gada 13. martā, plkst. 12:44

  Jūs to domājat tādā ziņā, ka latviešu stereotipi par afrikāņiem padara latviešus par tiem, kas viņi ir? Vai tādā ziņā, ka stereotipi par afrikāņiem padara afrikāņus par tiem, kas viņi ir?

 • kvazikvazimodo  

  2014. gada 13. martā, plkst. 13:59

  narācija mūs sasniedz ne tikai pateicoties kinestētiskajām, bet arī audiovizulālajām iztēles referencēm, tas skaidri redzams pasakā par Sprīdīti, kurā afroafrikāņa tēls iešifrēts simboliskajā "bija gatavs pundurītis, krupītis". tādejādi lasītājā tiek atdzīvināta metaaizvainojuma atmiņa, priekšstats par cilvēces ciešanu polifoniju. nozīmīga vēstījuma daļa ir arī progresa naratīvs, kad Sprīdītis "No galvām tas izņem visas divpadsmit mēles", tā realizējot protocenzūru visu aizvainoto vārdā.

 • Daiga Mežaka  

  2014. gada 13. martā, plkst. 16:06

  piedod, izlasīt līdz galam nesspēju. pie tēmas un vnk, lai izkustētos, piedāvāju http://youtu.be/LHV7gmT5m8I

 • Anda Baklane 1 > kvakvazimodo  

  2014. gada 13. martā, plkst. 16:48

  Trāpīgi, kā vienmēr. Sīpolu mizās atrastas domas.

 • Guntis Kārkliņš > Anda Baklāne  

  2014. gada 13. martā, plkst. 18:41

  ... Piezīme bija par to ka vienos vēsturiskajos apstākļos radušies stereotipi liek mainīt citos vēsturiskajos apstākļos radušos stereotipus kā nepareizus. Pagaidām tikai "Silmačos" žīdi nepareizi atspoguļoti, varbūt vēlāk arī Jāņus ne tā svinēs.

 • Kristians Šics  

  2014. gada 13. martā, plkst. 20:34

  Nez kādi būtu āfrikāņu stereotipi par latviešiem ciema skolas uzvedumā? Lieliskā zviedru komēdija "Pikaso piedzīvojumi" uzbūvēta eleganti apspēlējot stereotipus par dažādām tautām. Pikaso iet ciemos pie draudzenes somietes, ieiet pa durvīm – tur viss melnbalts. Britu filma, ko padomju nomā dēvēja par "Piedzīvojumiem gaisā" tāpat balstīta uz nāciju stereotipiem – franči bučojās, vācieši maršē. Ja mēs jautri smejamies par somu jokiem, vāciešiem un skotiem, kāpēc tas būtu liegts par āfrikāņiem? Varbūt labāk nemainīt stereotipu no "Bonifācija brīvdiemām" uz "Johnny Mad Dog"? https://www.youtube.com/watch?v=Dj16Kfd8xZk

 • Anda Baklane 1 > Guntis Kārkliņš  

  2014. gada 14. martā, plkst. 9:18

  Jā, domai par Silmačiem varu piekrist. Bet tādi mūsdienu bērnudārzu un popielu priekšnesumi kādam, kas labāk orientējas Āfrikas kontinenta identitātēs, droši vien izskatās līdzīgi kā latviešu portretējums sarkanos interjeros ar častuškām.

 • Haris  

  2014. gada 14. martā, plkst. 17:06

  Dikti interesanti, kāpēc (1) raksta oriģināls ir angliski (latviski nesaprotoša ieceļotāja/ieklīdene?), (2) kurš maksāja Igoram Gubenko par tulkojumu (no Satori budžeta valsts piešķirtās daļas; varbūt Gubenko "pliks" entuziasms)?

 • Inese Suharuka  

  2014. gada 30. jūlijā, plkst. 11:45

  Un kas tieši ir greizs un nepareizs? Tas, ka melnādainajiem ir tumša ādas krāsa? Vai tas, ka to ikdienas apģērbs ir gaužām 'trūcīgs'? Tam kā liecība kalpo arī dokumentālās filmas par Āfriku vai jebkura enciklopēdija.

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Pirms stājaties laulībā, uzdodiet sev vienu jautājumu: vai jūs spēsiet sarunāties ar šo cilvēku arī tad, kad viņš būs vecs? Viss pārējais laulības dzīvē ir pārejoši.

  Frīdrihs Nīče

Iesakām

 • 2012. gada 1. martā, plkst. 9:02

  Pauls Bankovskis: Bez licences pielipis meldiņš (25)

  Tiek zvanīts uz dažādiem kantoriem un izprašņāts - vai tur klausās mūziku. Ja radio klausīšanās tiek konstatēta, kantora pārstāvis tiek informēts, ka šis prieks nav par brīvu.

 • 2016. gada 21. septembrī, plkst. 6:49

  Egils Grasmanis: Es ticu šai valstij

  Par to, ko darīt, ja vēlies palīdzēt, bet esi viens. Par to, kā atrast domubiedrus un izveidot sabiedrisku iniciatīvu internetā. Saruna ar Facebook komūnas "Gribu palīdzēt bēgļiem" dibinātāju Egilu Grasmani.

 • 2014. gada 16. janvārī, plkst. 7:01

  Marija Leščinska: Belindas nebija mājās (1)

  Lai gan Dž. Dž. Džilindžeram mēdz pārmest pārspīlēti ārišķīgu estētiku, šis patīkamā kārtā noteikti nav tas gadījums. Dailes teātra Mazā zāle ar jau tā izteikto skatītāju un aktieru tuvību izrādē pārtop mājīgā un aicinošā interjerā.

 • 2015. gada 30. martā, plkst. 6:03

  Māris Zanders: Izklausās diezgan kreisi... (9)

  Vispār jau mums noderētu viena kārtīga kreisi orientēta partija – kaut vai tāpēc, lai noteicošā robežšķirtne starp partijām nebūtu orientēšanās uz vēlētāju etnisko piederību.

 • 2014. gada 18. septembrī, plkst. 6:09

  Volfgangs Hermans: Nakts skrāpē zīmuli

  Meitene pelēkas ielas aizā nes mazu melnu sunīti nes dzīvi ar sunīti pieglauž to sev elpu elpā pāriet un aiziet kā pelēks vilciņš atgriežas Meitene pelēkas ielas aizā nes pelēku vilciņu dzīvi tā it kā tā būtu mazs melns sunītis

 • 2013. gada 21. decembrī, plkst. 8:12

  Alba Dedeu: Ziemassvētki (2)

  Ienākusi vecmammas mājā, Marija uzreiz sāka lūkoties apkārt, meklēt dāvanas, jaunas rotaļlietas. Tētis bija teicis, ka viņi nevarēs palikt uz vakariņām, jo mājā neesot vietas abu vecmammas dēlu ģimenēm.

 • 2017. gada 1. februārī, plkst. 7:03

  Toms Ķencis: Sieviete un reklāma starp pasaules kariem

  Lekcija, kas nolasīta izstādē "Reklāmas slepenā dzīve" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 • 2016. gada 1. septembrī, plkst. 11:30

  Anna Brigadere: Dzejoļi bērniem

  Atzīmējot Annas Brigaderes 155 gadu jubileju un jaunā mācību gada sākumu, piedāvājam iepazīties ar rakstnieces dzejoļiem bērniem, kurus vērts iemācīties no galvas.