Zane Krūmiņa: Nepalikt mierā (3)

 • LV  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 9:58

  Ļoti labs raksts. Pavisam mazu bērnu vecāki zina, ka bērna attīstība nav iespējama bez fiziskās izaugsmes - lai veicinātu runu, jāatīsta pirkstiņu veiklība utt. Nez kāpēc skolas gados bērns tiek "izjaukts pa sastāvdaļām" - 2 stundas nedēļā tikai skrien uz riņķi un pārējās sēž kā deputāts, vai vēl sliktāk. Paldies autorei, ir par ko padomāt...

 • Danute Sungaila  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 13:44

  Trāpīgāk laikam nevarētu noraksturot esošo situāciju tradicionālās skolās un tās trūkumus! Paldies, raksts tiešām lielisks!

 • dadzz  

  2014. gada 21. februārī, plkst. 19:49

  Nezinu.
  Kad mans bērns bija ļoti mazs, man arī likās - ak vai, šis spāņu zābaks - skola.
  Nav tā. Katru starpbrīdi skrien un spēlējas, un to drīkst - vismaz tai skolā, un ceru, ka daudzās citās arī.
  Un kā var iemācīt kaut ko intelektuālu, nesakoncentrējot uzmanību, tostarp fiziski nesavācot? Ja to nedara, rodas - radošs gan, tomēr haoss. To redzu gan kā māte, gan - skolotāja.
  Fakts, ka - smadzeņslodzes kompensācijai gan vajag pēc tam viņam fizisku slodzi. Bet labāk lai pasēž un pēc tam paskrien, nekā visu sataisa vienā putrā un bērns smaidīgs, bet sausā atlikuma nekāda.

  Ir jau jauki visas alternatīvās metodikas, bet, kad pati pastrādāju vienā tml.iestādē - tur bija viss kas, tikai ne kaut kāda kārtība. Un kustēties viņi gribēja, bet - diezgan destruktīvi. Pienākumi bija, tiesības - ne..

  Dažreiz tie paši valsts apmaksātie iestādījumi - valsts skolas un ārsti - ir daudz labāki, nekā mēs gribētu domāt. Daudz atkarīgs no iestādes gaisotnes, politikas. Visus vienā maisā laikam nevarēs iebāzt.

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Parīze vienmēr ir lieliska ideja.

  Odrija Hepbērna

Iesakām

 • 2014. gada 14. aprīlī, plkst. 7:04

  Vilis Lācītis: Lai karalis mirst. Un nost ar karali! (7)

  Šeit es gribu teikt, lūk, ko – ne jau Andris Bērziņš ir pie kaut kā vainīgs. Andris Bērziņš, manuprāt, ir perfekts Latvijas Valsts prezidenta iemiesojums. Cilvēks amatā bez īpašām pilnvarām un sevišķām iespējām.

 • 2016. gada 12. aprīlī, plkst. 2:32

  Sabīne Košeļeva: Gribas kaut ko brutālu

  Piedāvājam sarunu ar Latvijas Literatūras gada balvas 2016 nominantu kategorijā "Spilgtākā debija literatūrā" Sabīni Košeļevu par grāmatu “Rīga – Maskava 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas iznākusi apgādā "Zvaigzne ABC".

 • 2014. gada 16. janvārī, plkst. 7:01

  Marija Leščinska: Belindas nebija mājās (1)

  Lai gan Dž. Dž. Džilindžeram mēdz pārmest pārspīlēti ārišķīgu estētiku, šis patīkamā kārtā noteikti nav tas gadījums. Dailes teātra Mazā zāle ar jau tā izteikto skatītāju un aktieru tuvību izrādē pārtop mājīgā un aicinošā interjerā.

 • 2013. gada 7. jūnijā, plkst. 9:06

  Pauls Bankovskis: Roku darbs (3)

  Tas, ko pie mums un daudzviet citur Eiropā vismaz pagaidām vēl arvien uzlūko kā ekoloģisku produkciju, daudzviet ASV standartizācijas holokausta vārdā jau ir aizliegts ar likumu.

 • 2015. gada 14. augustā, plkst. 6:08

  Ulvis Zirnis: Ansels un Glorija (1)

  šeit viss smird, un es neeju no mājām, es lieki atceros tavus greizos smaidus, spēlējot monopolu tie padsmit gadu, uz kuriem tu uzstāj mūsu sarunās un tavās vēstulēs

 • 2015. gada 21. augustā, plkst. 6:08

  Vilis Lācītis: Bitilāsana jeb govs poza (6)

  Nevajadzēja jaukt brendiju ar vīnu, nevajadzēja. Zināja taču. Var iet no vājākā uz stiprāko, bet nekad otrādi. Tagad nu sēdi un mokies. Resnais iestrebj vēl minerālīti cerībā, ka paliks labāk. Sūdīgi, bet ko lai dara?

 • 2012. gada 23. augustā, plkst. 9:06

  Zane Radzobe: Teātra skatītāja pienākums nav iedziļināties (23)

  Problēma ir tā, ka mums reizēm ir jāskatās izrādes, kurās režisoram nav, ko teikt, teātris nezina, kāpēc šī izrāde ir viņu repertuārā, skatītājs sēž, mirst no garlaicības un beigās, tā kā tagad ir pieklājīgi, pieceļas kājās un aplaudē ar ovācijām.

 • 2013. gada 21. augustā, plkst. 8:08

  Edmunds Jansons: Es tikai izliekos, ka protu zīmēt

  Es neuzskatu, ka protu zīmēt. Es tikai veikli izliekos. Es domāju, ka jebkurš var zīmēt.