Zane Krūmiņa: Nepalikt mierā (3)

 • LV  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 9:58

  Ļoti labs raksts. Pavisam mazu bērnu vecāki zina, ka bērna attīstība nav iespējama bez fiziskās izaugsmes - lai veicinātu runu, jāatīsta pirkstiņu veiklība utt. Nez kāpēc skolas gados bērns tiek "izjaukts pa sastāvdaļām" - 2 stundas nedēļā tikai skrien uz riņķi un pārējās sēž kā deputāts, vai vēl sliktāk. Paldies autorei, ir par ko padomāt...

 • Danute Sungaila  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 13:44

  Trāpīgāk laikam nevarētu noraksturot esošo situāciju tradicionālās skolās un tās trūkumus! Paldies, raksts tiešām lielisks!

 • dadzz  

  2014. gada 21. februārī, plkst. 19:49

  Nezinu.
  Kad mans bērns bija ļoti mazs, man arī likās - ak vai, šis spāņu zābaks - skola.
  Nav tā. Katru starpbrīdi skrien un spēlējas, un to drīkst - vismaz tai skolā, un ceru, ka daudzās citās arī.
  Un kā var iemācīt kaut ko intelektuālu, nesakoncentrējot uzmanību, tostarp fiziski nesavācot? Ja to nedara, rodas - radošs gan, tomēr haoss. To redzu gan kā māte, gan - skolotāja.
  Fakts, ka - smadzeņslodzes kompensācijai gan vajag pēc tam viņam fizisku slodzi. Bet labāk lai pasēž un pēc tam paskrien, nekā visu sataisa vienā putrā un bērns smaidīgs, bet sausā atlikuma nekāda.

  Ir jau jauki visas alternatīvās metodikas, bet, kad pati pastrādāju vienā tml.iestādē - tur bija viss kas, tikai ne kaut kāda kārtība. Un kustēties viņi gribēja, bet - diezgan destruktīvi. Pienākumi bija, tiesības - ne..

  Dažreiz tie paši valsts apmaksātie iestādījumi - valsts skolas un ārsti - ir daudz labāki, nekā mēs gribētu domāt. Daudz atkarīgs no iestādes gaisotnes, politikas. Visus vienā maisā laikam nevarēs iebāzt.

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Klasiska ir grāmata, ko cilvēki slavē, bet nelasa.

  Marks Tvens

Iesakām

 • 2016. gada 30. maijā, plkst. 6:23

  Māris Zanders: Ieraksts pasē – "latvietis" (4)

  Latvijas politiskajai elitei iepatikušās sarunas paaugstinātos toņos par "lielajām tēmām". Dienaskārtībā – kas ir latvietība un kurš var sevi saukt par latvieti?

 • 2013. gada 10. septembrī, plkst. 7:09

  Dragana Tripkoviča: Dzejai piemīt valguma smarža (1)

  Šodienas kontekstā labs cilvēks nenozīmē to pašu, ko pirms dažiem gadsimtiem, vai otrādi. Ir pilnīgi vienalga, vai rakstnieks ir vai nav labs kā cilvēks, sevišķi jau, ja viņš ir labs rakstnieks.

 • 2015. gada 10. martā, plkst. 6:03

  Elīna Gailīte: Luija XIV galmā (1)

  Zināmā mērā var vilkt paralēles starp Luiju XIV un Agri Daņiļeviču, kurš, tāpat kā Saules karalis, izveidojis savu deju skolu ar tai raksturīgu deju stilu, kurā apvienoti dažādi deju žanri un laba dejas tehnika.

 • 2014. gada 8. septembrī, plkst. 7:09

  Pauls Bankovskis: Valodas mazspēja (15)

  Dzejas dienas ir pateicīgs laiks pārdomām par valodu. Dzeju allaž esmu uzskatījis par praktisku pielietojumu un aprēķinu neapgrūtinātu valodas patvērumu, tādu kā neaizstājamo rezervi, dabas liegumu.

 • 2014. gada 19. decembrī, plkst. 6:12

  Reinis Runcis: Laiks ir trausls kā ola (3)

  šakjamuni pakasīja bārdu vai arī zodu kā kurā tradīcijā divu sieviešu mīlestība var dziedināt saplēstus sapņus bet tu tomēr neaizmirsti izsargāties no karmas

 • 2015. gada 24. jūlijā, plkst. 6:07

  Linards Kalniņš: Kristofera un Lidijas kāzas (5)

  Kopenhāgenas lidostā ierados agri no rīta, koferī – uzvalks un labas paziņas Gabrielas uztamborētas hiperboliskās plaknes.

 • 2015. gada 29. janvārī, plkst. 6:01

  Vilis Kasims: Spēļu stāsti II (2)

  Labi atceros tikšanos ar draugu, kurš nesen bija sācis spēlēt "Crusader Kings". No ģimenes, darba un politikas tovakar mēs ļoti ātri pārgājām pie dalīšanās ar pieredzi un ieteikumiem ļaunā tēvoča noindēšanai.

 • 2014. gada 30. oktobrī, plkst. 8:10

  Valdis Bergs: Krāsaina izrāde ar labu mūziku (2)

  Saruna ar meitu par šo sižeta līniju un to, vai Skārdulītei piespriestais sods nebija pārāk maigs, man nevedās, jo meita vēlējās tādu kleitu kā Skārdulītei un ko tad tur vēl diskutēt.Kultūras Ministrija
vkkf