Zane Krūmiņa: Nepalikt mierā (3)

 • LV  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 9:58

  Ļoti labs raksts. Pavisam mazu bērnu vecāki zina, ka bērna attīstība nav iespējama bez fiziskās izaugsmes - lai veicinātu runu, jāatīsta pirkstiņu veiklība utt. Nez kāpēc skolas gados bērns tiek "izjaukts pa sastāvdaļām" - 2 stundas nedēļā tikai skrien uz riņķi un pārējās sēž kā deputāts, vai vēl sliktāk. Paldies autorei, ir par ko padomāt...

 • Danute Sungaila  

  2014. gada 18. februārī, plkst. 13:44

  Trāpīgāk laikam nevarētu noraksturot esošo situāciju tradicionālās skolās un tās trūkumus! Paldies, raksts tiešām lielisks!

 • dadzz  

  2014. gada 21. februārī, plkst. 19:49

  Nezinu.
  Kad mans bērns bija ļoti mazs, man arī likās - ak vai, šis spāņu zābaks - skola.
  Nav tā. Katru starpbrīdi skrien un spēlējas, un to drīkst - vismaz tai skolā, un ceru, ka daudzās citās arī.
  Un kā var iemācīt kaut ko intelektuālu, nesakoncentrējot uzmanību, tostarp fiziski nesavācot? Ja to nedara, rodas - radošs gan, tomēr haoss. To redzu gan kā māte, gan - skolotāja.
  Fakts, ka - smadzeņslodzes kompensācijai gan vajag pēc tam viņam fizisku slodzi. Bet labāk lai pasēž un pēc tam paskrien, nekā visu sataisa vienā putrā un bērns smaidīgs, bet sausā atlikuma nekāda.

  Ir jau jauki visas alternatīvās metodikas, bet, kad pati pastrādāju vienā tml.iestādē - tur bija viss kas, tikai ne kaut kāda kārtība. Un kustēties viņi gribēja, bet - diezgan destruktīvi. Pienākumi bija, tiesības - ne..

  Dažreiz tie paši valsts apmaksātie iestādījumi - valsts skolas un ārsti - ir daudz labāki, nekā mēs gribētu domāt. Daudz atkarīgs no iestādes gaisotnes, politikas. Visus vienā maisā laikam nevarēs iebāzt.

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Mūzika izsaka to, ko nav iespējams pateikt, bet par ko nav arī iespējams klusēt.

  Viktors Igo

Iesakām

 • 2012. gada 26. novembrī, plkst. 8:11

  Artis Svece: Kritiķa atbildība (58)

  Paiet zināms laiks, kamēr publika novērtē mākslinieka vai kritiķa devumu, un, lai gan mākslinieks šajā laikā var kaitēt tikai sev, kritiķis, kura spriedums galu galā tiek atzīts par neuzticamu, var paspēt kaitēt daudziem citiem.

 • 2014. gada 4. aprīlī, plkst. 7:04

  LaLiGaBa: Labākais dzejas darbs (4)

  Intervijas ar nominantiem Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Labākais dzejas darbs": Arti Ostupu, Māri Salēju, Martu Pujātu un Edvīnu Raupu.

 • 2016. gada 23. maijā, plkst. 6:04

  Lolita Tomsone: Sērkociņš Ripss

  Viss, ko mēs filmā uzzinām par matemātiķi Iļju Ripsu, ir šīs visuresošās balss pavadīts, režisors ir mūsu Vergilijs Dantes elles lokos. Skatītājs maldās pa sveša cilvēka dzīvi kā pa tumšiem koridoriem, kamēr režisors uzspīdina lukturi tiem vārdiem vai vietām, kas viņam šķituši nozīmīgi.

 • 2013. gada 15. janvārī, plkst. 3:01

  Inga Ābele: Hipsteru literatūra (20)

  Raibo laiku mantojums ir latviskais nīgrums – mazāk izglītotie zākājas komentāros, zvērinātā inteliģence skatās ar nicināšanu uz visu, kas latvisks, vai, pareizāk sakot, dalās grupējumos, kas cits citu apkaro ar "nicinošu klusēšanu", bet pūlī valda uzskats, ka te nekā nav un nebūs.

 • 2012. gada 26. septembrī, plkst. 8:09

  Anna Grabovska: Čuksti man kreisajā ausī (12)

  Rakstniecības un mūzikas muzeja rīkotajās dzejas sacīkstēs skolēniem šī gada 22. septembrī vecuma grupā no 12 līdz 15 gadiem uzvarēja jaunā dzejniece Anna Grabovska. Piedāvājam jums dažus viņas dzejoļus.

 • 2016. gada 28. novembrī, plkst. 7:11

  Kaspars Zaviļeiskis: Bērzu sula

  Jā, viņš bija īsts uzņēmējs, maksāja mikronodokli un bija par to lepns. "Ko lepojies, muļķi, tas nozīmē, ka tev pensijā nebūs ne sūda!" nesmalkjūtīgi teica mūzikas skolas skolotāja jeb viņa sieva.

 • 2017. gada 1. februārī, plkst. 7:47

  Kaspars Rolšteins: Iesāli putnus

  Pārdomas par Latvijas Laikmetīgās mākslas centra sagatavoto izstādi "Juris Boiko. Sāls kristāli" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē.

 • 2014. gada 22. aprīlī, plkst. 7:04

  LaLiGaBa: Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem (1)

  Sarunas ar 2013. gada labāko Latvijas bērnu oriģinālliteratūras darbu autoriem Juri Zvirgzdiņu, Luīzi Pastori, Maritanu Dimsoni un Laimu Kotu.Kultūras Ministrija
vkkf