Alise Zariņa: "Jūs nemaz nesmiesieties, kad viņu izvaros" (3)

 • Circus Maximus  

  2017. gada 10. aprīlī, plkst. 9:03

  Mēģināsim uzkonstruēt analoģiju.

  9/10 (izņemot varbūt pilnīgi trulos un debīlos) vīriešu zin un saprot, ka karš ir traģiska, traumatiska, postoša pieredze, bieži vien ar baisām sekām. Un tomēr pasaule nepārtraukti karo un liela daļa no šim deviņām desmitdaļām apzināti vai neapzināti pamanās iegrozīties tā, lai vismaz kādā bruņotā konfliktā sava mūža laikā vairāk vai mazāk būtu bijuši iesaistīti...kaut gan nebūtu taču nemaz tik grūti no tā izvairīties...bet zemapziņa prasa. Un tad jau vairs neko...

 • madris  

  2017. gada 10. aprīlī, plkst. 11:11

  Paldies par recenziju, es arī biju patīkami pārsteigts par Verhovena spēju iedziļināties varones pasaulē un rīcībā (ne jau velti filmai tāds nosaukums), vienlaikus spējot saglabāt savu rokrakstu, nemitīgi lavierējot uz kiča un trash robežām, taču nepārvēršot visu šo pasākumu par karikatūru. Cita starpā izvarošanas ainas viņam ir ļooti tuvas, tās ir nozīmīgi pagrieziena punkti arī citās viņa filmās - vēl Nīderlandē tapušajā "Spetters" (turklāt šeit tiek izvarots džeks), tais pašās "Showgirls" (kur atriebību par draudzenes izvarošanu pēc labākajiem exploitation paraugiem realizē Bērklijas varone), un arī "Pamatinstinktā" ir viena seksa aina, kas robežojas ar izvarošanu.
  Tomēr vienam sīkumam piesiešos - beigās minēts, ka viņš uztaisījis divus dižpārdokļus ar Švarcenegeru, taču tā gluži nav - kino vēsturē iegājusi tikai viena šāda filma, izcilā "Totall Recall" pēc Filipa Dika stāsta motīviem.

 • elizabetelukso > madris  

  2017. gada 10. aprīlī, plkst. 14:41

  Paldies par norādi uz kļūdu, tā tiks labota. Satori redakcija

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Cilvēki man patīk vairāk par viņu principiem. Cilvēki bez principiem man patīk vairāk par visu pasaulē.

  Oskars Vailds

Iesakām

 • 2015. gada 16. februārī, plkst. 6:02

  Ivars Ījabs: Mēs pārtiekam viens no otra (4)

  Izrādās, lai sataisītu kārtīgu skandālu, labai latviešu partijai nekāda opozīcija nav vajadzīga. Pietiek pašiem ar savējiem.

 • 2016. gada 12. aprīlī, plkst. 2:42

  Madara Gruntmane: Izžmiegt no sevis vēl vairāk

  Piedāvājam sarunu ar Latvijas Literatūras gada balvas 2016 nominantu kategorijā "Spilgtākā debija literatūrā" Madaru Gruntmani par dzejoļu krājumu "Narkozes", kas iznācis apgādā "Neputns".

 • 2015. gada 20. oktobrī, plkst. 9:16

  Aivars Madris: Ziemeļnieciskais tuvums

  Lai gan no Skandināvijas atrodamies gan ģeogrāfiski, gan arī emocionāli tālāk nekā mūsu kaimiņi igauņi, pieņemts uzskatīt, ka atsevišķas kripatas no ziemeļnieciski vēsās un atturīgās, taču vienlaikus stabilās mentalitātes atceļojušas arī līdz latvieša dvēselei.

 • 2015. gada 7. aprīlī, plkst. 9:04

  Liene Brizga-Kalniņa: Kā bērniem izskaidrot seksu? (8)

  Ja šādu grāmatu aizliegšana un neesamība garantētu tikumīgu cilvēku izaugšanu, mana paaudze būtu augstākās tikumības paraugi.

 • 2013. gada 22. augustā, plkst. 22:08

  Imants Auziņš: Tas mirklis vien! Mirkli dzīvot vērts

  Un paši sevi tiesājam nepielūdzami, skarbi. Turpinām dieva iesākto, bet diemžēl nebeigto darbu: sevi veidojam tālāk, bet citreiz – no pašiem pamatiem granītā, ģipsī, mālā, un tas – viens no grūtākiem amatiem.

 • 2013. gada 15. martā, plkst. 7:33

  Jānis Joņevs: Jelgava 94 (fragments) (6)

  Tā bija mūzika, kurai līdzīgu es nekad agrāk nebiju dzirdējis. Es vispār nekad nebiju spējis iedomāties, ka kaut kas tāds pastāv. Šī patiešām bija cita pasaule. Bija labi sēdēt te uz asfalta, kopā ar Nāvi un Zombi, ceļa vidū uz citu pasauli.

 • 2012. gada 16. jūlijā, plkst. 8:07

  Definīcijas meklējumos: Kas īsti ir māksla? (20)

  Iesākot diskusiju par mākslas vietu un lomu veselīgas sabiedrības dzīvē un domās, mēs piedāvājam vairāku pazīstamu rakstnieku, dzejnieku, arhitektu, režisoru un cita veida mākslinieku sniegtās mākslas definīcijas.

 • 2014. gada 31. jūlijā, plkst. 8:07

  Inga Žolude: Dārgā integrācijas utopija (1)

  Dažādās pasaules malās bērni zina, kas ir Zibens Makvīns, bet nezina, kas ir Sprīdītis. Sprīdītis ir daudz kompleksāka būtne un stāsts, jo tas radīts pirmsglobalizācijas laikmetā un tā mērķauditorija ir konkrētas kultūras bērns.