Roberts Rasums: Ja vēlies mieru, gatavojies karam (5)

 • Circus Maximus  

  2017. gada 27. martā, plkst. 12:19

  Raksts atgādina Brežņeva laiku propragandu - tiek nepārtraukti malts par sliktajiem, kas mūs apdraud un kuru dēļ ir jagatavojas karam (jābūt kaujas gatavībā ar milzīgu armju). Tas nekas, ka toreiz neviens padomju savienībai uzbrukt netaisījās. Tieši tāpat, kā šobrīd netaisās uzbrukt Eiropas savienībai. Krievijas militārais budžets ir 11% no ASV militārā budžeta un aptuveni 7% no Nato valstu kopējiem militārajiem izdevumiem. Rodas iespaids, ka autors saņem pamatalgu kādā ieroču firmā.

 • Buks Artis  

  2017. gada 27. martā, plkst. 14:15

  Nu Eiropa pūst un brūk jau kopš Marksa laikiem – mainās Eiropas sabrukuma gaidītāju paaudzes, bet tā turpina brukt. :) Jo izrādās, ka ES nav vis kāds vienots politisks veselums, kura vārdā Junkers var izteikties, bet suverēnu valstu konglomerāts. Aber valsts ārējā un iekšējā drošība ir katras dalībvalsts pašas lauciņš, un tās momentā bloķē jebkuru mēģinājumu veidot ko kpēju šajā ziņā, mazinut atsevišķu subjektu suverenitāti. Tā tas ir bēgļu jautājumā, kur Frontex jau gadu desmitiem cīnās par kopēgas ES ārējās robežas izveidošanu, un tā tas ir dalībvalstu militārpolitikas jautājumos. No otras puses, tas ir demokrātijas pluss, ka iešūpojas lēnām, taču kopēju briesmu priekšā (un Krievija kā neprognozējams un barbarisks kaimiņš nav Dieva dāvana) spēj rast kompromisus un apvienoties kopīgai rīcībai. Vismaz līdz šim tā tas ir bijis.

 • Reinis Huseins  

  2017. gada 27. martā, plkst. 14:53

  Nav tā, ka Krievija apdraud ES. Drīzāk dažas austrumu dalībvalstis baidās par savu drošību. Rakstā nav minēts, ka pēdējās dienās četras lielās dalībvalstis : Francija, Spānija, Vācija un Itālija vienojās atjaunot Aizsardzības Kopienas projektu, ko 1954.gadā izbalsoja. Ja ES būs aizsardzības pīlārs, tad tā būs vairāku ātrumu Eiropa, kurā neaizsargātās dalībnieces, kam ir problēmas ar kaimiņiem neviens negribēs. Tā nav laba ziņa Latvijai, tomēr mums ir jāsaprot, ka tieši mēs tās problēmas radam - jo reālas armijas nav, 2% nedodam, bet prasam lai mūs visur ņem un lai viss notiktu ''efektīvi''

 • Circus Maximus > reinim  

  2017. gada 27. martā, plkst. 17:42

  Man gan liekas, ka problēmas neradam mēs. Problēmas rada tie, kas gadu desmitiem spēlē pēc principa, ka stiprākajam vienmēr taisnība. Tādi, kas atņem Indijai Kašmiru, Kiprai tās ziemeļdaļu, Serbijai Kosovu. Nav brīnums, ka šo stāstu ietekmē kāds izlemj, ka arī Ukrainai vajdzēs drusku padalīties...

 • Reinis Huseins > Circus Maximus  

  2017. gada 28. martā, plkst. 12:32

  sāls ir drusku citur - mēs neradam problēmas, mēs paši esam problēma. Rakstā ir tīri atlantisks skatījums uz drošību - proti, NATO. Rietumeiropā NATO nav vienīgais un dabīgais drošības grants, kā tas ir mums, jo spēcīgās rietumvalstis, kuras turklāt ar Krieviju nenaidojas (Francija, Itālija, Vācija), vēlas no ASV neatkarīgu aizsardzību un līdz ar to brīvas rokas rīcībai, piemēram, Balkānos vai Āfrikā, no šāda skatpunkta mēs esam ar savām prasībam izskatamies smieklīgi.
  Otrkārt, tur ir problēma ar piemēram - Indijai Kašmiru neviens nav atņēmis - un arī Kiprā iedzīvotāji vienmēr bija 50/50 - Serbijai Kosovu - Kosovā vairumā dzīvo albaņi un viņiem Dienvidslāvijā bija pašnoteikšanās... Kosovu drīzak var salīdzināt ar Dienvidosetiju nevis ar Krimu

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Dienas citāts

 • Cilvēki man patīk vairāk par viņu principiem. Cilvēki bez principiem man patīk vairāk par visu pasaulē.

  Oskars Vailds

Iesakām

 • 2016. gada 28. decembrī, plkst. 1:06

  Jana Kukaine: "Purvītis 2017" – cits vai tas pats? (2)

  Par "Purvīša balvai 2017" izvirzītajiem kandidātiem.

 • 2014. gada 18. oktobrī, plkst. 13:10

  Goro Takano: Tā ir mana angļu valoda (1)

  Ar dzejnieku Goro Takano, kurš Latvijā viesojās Dzejas dienu laikā, sarunājās pats Andris Akmentiņš.

 • 2016. gada 13. janvārī, plkst. 6:28

  Jānis Stundiņš: Majora Toma pēdējais lidojums (1)

  Tas, ko mēs šajās dziesmās saklausām par "aiziešanu", "debesīm", nāvi, "gara pacelšanos par metru", nebūt nav tikai abstrakcija vai nejauša sakritība. Pat aiziet viņš spējis kā mākslinieks, šo faktu padarot par mākslas sastāvdaļu.

 • 2013. gada 2. janvārī, plkst. 0:01

  Dina Sarceviča: Kā mēs diskutējam par izglītības jautājumiem? (1)

  Mēneša laikā šeit, interneta žurnālā satori.lv, tika publicēta programmas "Iespējamā misija" vēstnieku rakstu sērija "IMdekss" par būtiskiem ar skolu vidi un izglītību saistītiem jautājumiem.

 • 2016. gada 11. novembrī, plkst. 6:46

  Andris Ogriņš: Manas rokas būs satracinātas upes

  nepievērsiet uzmanību formām
  kāpiet tām pāri un kāpiet iekšā

 • 2012. gada 21. augustā, plkst. 8:08

  Leonīds Ļipavskis: Sapņi (2)

  Pirmais erotiskais sapnis: mežonis ceļ mani uz rokām augstu gaisā. Bija bailīgi, es jutos mazs un bezpalīdzīgs. Diezgan bieži manos sapņos figurē kāds valsts vadītājs, un nez kāpēc es pret viņu izjūtu maigumu.

 • 2014. gada 28. augustā, plkst. 7:08

  Politisko partiju aptauja: Kultūrpolitika (1)

  Uzlūkojot politisko partiju piedāvājumu pirms 12. Saeimas vēlēšanām, mēs lūdzām partijām atbildēt uz vairākiem jautājumiem, kas, mūsuprāt, ļautu labāk novērtēt priekšvēlēšanu solījumu ainu un politiķu izpratni par to, kādas ir Latvijas kultūras nozares aktualitātes šobrīd.

 • 2014. gada 16. jūlijā, plkst. 8:07

  Satori aptauja: Vasaras brīvlaika piedzīvojums (1)

  Mēs lūdzām latviešu rakstniekus un dzejniekus atsaukt atmiņā savas bērnības vasaras un pastāstīt par aizraujošākajiem notikumiem no šī laika.