Nikolā Ozano: "Neattēlojamā" hronoloģijas fragmenti (2)

 • Reinis Huseins  

  2017. gada 11. janvārī, plkst. 11:45

  Vai tā nav divkosība teikt, ka kaut kas ''ir neattēlojams'' un par to uzņemt filmu?
  Varētu arī padomāt, kāpēc virsrakstā ir izmantots vārds ''attēls'', tomēr talāk tekstā jau ir runa par ainu ... ja attēls ir jebkā reprodukcija (skat definīciju Tezaurs.lv), tad aina pastāv pati par sevi un mēs to redzam nepastarpināti, iespējams, filmas gadījumā tas ir attēls, kas kļūst par ainu? Vai oriģinālā, kā redzams tests ir tulkots, arī ir izmantoti divi dazādi vārdi? Ja tā, tad kādi?

 • Circus Maximus > :)  

  2017. gada 12. janvārī, plkst. 16:36

  Jā, ar holokosta attēlošanas/aprakstīšanas problēmām puslīdz skaidrs. Nebūtu slikti gan arī palasīt kādu tikpat izvērstu analīzi par tām grūtībām, ar kurām saskārušies/cīnījušies rakstnieki un režisori, attēlojot, piemēram, Alžirijā pastrādāto kara noziegumu/genocīda notikumus...Ak vai, aizmirsās - ka tādu daiļdarbu diez cik daudz viss nav...

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Kara laikā patiesība ir tik apdraudēta, ka tai vienmēr līdzi nāk melu miesassardze.

  Vinstons Čērčils

Iesakām

 • 2016. gada 18. janvārī, plkst. 6:07

  Iļja Marija Boļšakovs: Gaidiet, kad jūs izvaros (25)

  Seksuāla uzmākšanās sievietēm ārpus darbavietas nav sodāms nodarījums lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, to skaitā Vācijā. Arī tajās valstīs, no kurām bēgļi nāk, tā nav sodāma.

 • 2017. gada 19. janvārī, plkst. 5:27

  Naza: Kāpēc jūs karojat?

  Kurdu meitene no Irākas Naza Nahro Brdžo kopā ar mammu, tēti un jaunāko brāli šķērsoja Latvijas robežu 2015. gada oktobrī, un ģimene lūdza piešķirt ģimenei alternatīvo vai bēgļu statusu.

 • 2016. gada 12. oktobrī, plkst. 8:17

  Jūlija Dibovska: Lietuviešu jautājuma risinājums

  "Karaliskā maiņa" ir samērā nesteidzīgs, vietām pat hipnotisks stāsts par kādu gados jaunu policistu vārdā Kastītis, kurš nozīmēts slimnīcā apsargāt cilvēku, kurš tiek turēts aizdomās par Otrajā pasaules karā veiktiem noziegumiem.

 • 2015. gada 30. aprīlī, plkst. 6:04

  Māris Zanders: Noslīkt frāzēs

  Jo tuvāk brīdis, kad Saeimas deputāti vēlēs nākamo Valsts prezidentu, jo kuplāks nosaukto iespējamo kandidātu pulciņš un jo bezjēdzīgāki kritēriji, kādiem tad Latvijas pirmajai amatpersonai it kā vajadzētu atbilst.

 • 2015. gada 11. decembrī, plkst. 6:06

  Valentīns: Melna ir tikai jūra... (2)

  un tu mazgā mazas meitenes galvu raupjām rokām nakts pieskārieni kā dieva doti pumpuri saplaikst pirkstu galos nakts tek tērcīte asins un nakts aiz apvāršņa nakts

 • 2013. gada 22. augustā, plkst. 8:08

  "Tumšās lietas, gaišās lietas": Lāčplēsis un melnais bruņinieks (2)

  Dzejnieks Kārlis Vērdiņš Starptautiskajos bērnu literatūras lasījumos piedalījās ar Gunara Saliņa stāstu "Lāčplēsis un Melnais bruņinieks" un savu dzejoli "Veļas diena".

 • 2013. gada 26. jūnijā, plkst. 2:57

  Viktors Freibergs: Šarmantie un zemiskie kino grēkotāji

  Ciktāl netikums un netiklība var tikt un tiek atainota kino un ciktāl filma ir "tiesīga" aizskart, aizvainot un šokēt skatītāju, lai saglabātu vārda (šajā gadījumā ar to saprotot arī attēla) brīvību, nav triviāls jautājums.

 • 2015. gada 8. jūlijā, plkst. 10:07

  Spīgana Spektore: Brīnumus jārada pašiem

  Pavisam neizskaidrojamā veidā es līdz šim nebiju pazīstama ar inteliģento lāci Tobiasu, bet pēc šīs grāmatas man ir skaidrs, ka šo pazīšanos vēlos turpināt un noteikti cītīgi ķeršos klāt Tobiasa piedzīvojumu izpētei, kuriem ir gana sena vēsture.Kultūras Ministrija
vkkf