Nikolā Ozano: "Neattēlojamā" hronoloģijas fragmenti (2)

 • Reinis Huseins  

  2017. gada 11. janvārī, plkst. 11:45

  Vai tā nav divkosība teikt, ka kaut kas ''ir neattēlojams'' un par to uzņemt filmu?
  Varētu arī padomāt, kāpēc virsrakstā ir izmantots vārds ''attēls'', tomēr talāk tekstā jau ir runa par ainu ... ja attēls ir jebkā reprodukcija (skat definīciju Tezaurs.lv), tad aina pastāv pati par sevi un mēs to redzam nepastarpināti, iespējams, filmas gadījumā tas ir attēls, kas kļūst par ainu? Vai oriģinālā, kā redzams tests ir tulkots, arī ir izmantoti divi dazādi vārdi? Ja tā, tad kādi?

 • Circus Maximus > :)  

  2017. gada 12. janvārī, plkst. 16:36

  Jā, ar holokosta attēlošanas/aprakstīšanas problēmām puslīdz skaidrs. Nebūtu slikti gan arī palasīt kādu tikpat izvērstu analīzi par tām grūtībām, ar kurām saskārušies/cīnījušies rakstnieki un režisori, attēlojot, piemēram, Alžirijā pastrādāto kara noziegumu/genocīda notikumus...Ak vai, aizmirsās - ka tādu daiļdarbu diez cik daudz viss nav...

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Mūsu dzīves galvenais uzdevums ir palīdzēt citiem. Un, ja nevaram palīdzēt, vismaz nesāpināt tos.

  Dalailama

Iesakām

 • 2015. gada 24. augustā, plkst. 6:08

  Māris Zanders: Lauznis kā instruments (1)

  Mani nepārsteidz nedz pārtikas mešana zem kāpurķēdēm, nedz importa krizantēmu dedzināšana, nedz aicinājumi sākt arī Eiropas zīmolu apģērbu iznīcināšanu.

 • 2017. gada 25. janvārī, plkst. 5:17

  Satori diskusija: Sociālo tīklu kultūra (4)

  Vai mēs dzīvojam jaunā – sociālo tīklu kultūras – laikmetā? Mēs aicinājām uz diskusiju "Satori" virtuvē sociālo tīklu, mediju, mārketinga un komunikāciju ekspertus.

 • 2015. gada 25. augustā, plkst. 6:08

  Maija Rudovska: Iztēles salas gadsimta nogrieznī

  Šis izdevums aktualizē veselu jautājumu gūzmu – kā būtu iespējams runāt par zinātnes un mākslas attiecībām; kā kontekstualizēt un reflektēt par mākslinieka radošo darbību, viņa devumu laiktelpas robežās.

 • 2015. gada 7. septembrī, plkst. 6:09

  Māris Zanders: "Eimu, kur iedama, visur solidaritātes vārds mutē"

  Solidaritātes jēdziens nereti tiek lietots nevietā. Pat ja tas tiek lietots piemēroti, solidaritātes nepieciešamība un soļi tās īstenošanā netiek pietiekami izskaidroti.

 • 2014. gada 6. septembrī, plkst. 2:09

  Dzejkoncerts

  Šogad Dzejas dienu laikā Rīgas Domā notiks vērienīgs "Dzejkoncerts", kurā piedalīsies latviešu mūzikas grupa "Sigma" un septiņi mūsdienu latviešu dzejnieki.

 • 2013. gada 7. janvārī, plkst. 8:01

  Pauls Bankovskis: Acojamais (3)

  "Nu, taisi vaļā!" tēvs uzsita uz pleca. Dēls atknibināja galos aizlocīto papīru, iztina dāvanu un brīdi sastinga. Tas, protams, nebija universālveikala rotaļlietu nodaļā noskatītais ceļamkrāna auto, bet nebija arī nekāds nieks. Tas biju es.

 • 2016. gada 28. aprīlī, plkst. 6:35

  Krista Burāne: Kaira un akācijas

  Šis būs stāsts par manu satikšanos ar Kairu un kādu latviešu skolotāju. Abus notikumus šķīra vien dažas dienas, un to iemesli bija līdzīgi – teātra festivāli.

 • 2013. gada 24. jūlijā, plkst. 8:07

  Trīs jautājumi māksliniekiem

  Bērns un māksla satiekas grāmatā. Trīs jautājumi Baltvilka balvai nominētajiem bērnu grāmatu ilustratoriemKultūras Ministrija
vkkf